Jedynie prawda jest ciekawa


„Dzienniczek” św. Faustyny w tramwaju

17.05.2015

„Zdziwiłbyś się, gdybyś wsiadł do tramwaju, gdzie 50 proc. pasażerów byłaby zaczytana w „Dzienniczku” św. Faustyny? Jutro wiele osób się zdziwi! Robimy akcję! (Papież Franciszek powiedziałby RABAN)” – można od soboty przeczytać na facebookowym profilu Faustyna 2016 - oficjalnym fanpage’u patronki ŚDM Kraków 2016.

- Chcemy dać ludziom do myślenia – mówi s. Gaudia, odpowiedzialna za grupę młodzieży, która w niedzielę ok. godz. 15.00 w jednym z krakowskich tramwajów będzie czytać „Dzienniczek” św. Siostry Faustyny.

Pomysł akcji wyszedł od grupy spotykającej się raz w miesiącu w ramach inicjatywy „Łagiewnickie 22”. Każdego 22 dnia miesiąca w kaplicy z łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego rytm spotkania wyznaczają trzy punkty: słowo, adoracja, wspólnota.

Jak mówi KAI s. Gaudia Skass ZMBM, ostatnio we wspólnocie zrodziło się pragnienie „czegoś więcej”. Młodzież postanowiła zrobić coś, co wpisze się w zapowiedziany przez Komitet Organizacyjny ŚDM nowy projekt „Młodzi Misjonarze Miłosierdzia”. Ale żeby się przygotować, potrzebują nieco więcej czasu, a chcieli zrobić coś od razu. Tak się zrodził pomysł, żeby po prostu wsiąść w jeden z krakowskich tramwajów i czytać „Dzienniczek” św. Siostry Faustyny.

- Mamy takie doświadczenie, że większość ludzi wstydzi się wyjąć jakąś pobożną książkę w tramwaju czy pociągu, bo inni podróżni dziwnie reagują; trzeba się ukrywać. Dlatego chcemy zrobić to otwarcie, żeby dać ludziom do myślenia, ale w sposób zupełnie nieinwazyjny, nie będziemy nikogo do niczego namawiać - mówi s. Gaudia.

Chętni do wzięcia udziału w akcji spotykają się po niedzielnej Mszy św. o godz. 13.30 przed głównym wejściem do bazyliki w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

„Naszym znakiem rozpoznawczym będzie trzymany w ręku „Dzienniczek” (jeśli go nie masz, damy ci!) Omówimy sprawę i ruszymy w drogę ROBIĆ RABAN! - piszą organizatorzy na Facebooku.

Św. Siostra Faustyna – obok św. Jana Pawła II – jest patronką Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku.

KAI/mmil

[Fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. sportowcy-dla-niepodleglej 21.05.2018

  Promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej”

  W Centrum Prasowym PAP 21 maja odbyła się promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej” wydanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 2. anna-bikont 21.05.2018

  Anna Bikont z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

  "Za poszukiwanie prawdy, za dotykanie spraw najtrudniejszych i prawd niewygodnych. Za podjęcie próby ocalenia biografii Ireny Sendlerowej od manipulacji i zakłamania"

 3. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 4. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 5. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 6. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 7. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 8. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook