Jedynie prawda jest ciekawa


Durczok walczy o kasę

30.06.2015

Były dziennikarz TVN chce odszkodowania od wydawcy gazety "Wprost".

Odzyskanie dobrego imienia i gigantyczne odszkodowanie - o to teraz walczy Kamil Durczok. Jak informuje „Super Express”, dziś rozpoczyna się proces, jaki były szef „Faktów” TVN wytoczył „Wprost”. Tygodnik oskarżył dziennikarza o molestowanie współpracownic oraz opisał jego wizyty w mieszkaniu, w którym znaleziono narkotyki i erotyczne gadżety. Durczok domaga się aż 9 mln zł odszkodowania.

„To będzie posiedzenie przygotowawcze. Dotyczy ono organizacji, terminów i świadków” - wyjaśnia w rozmowie z „SE” Jacek Dubois, adwokat Kamila Durczoka.

W sprawie dotyczącej molestowania pracownic TVN dziennikarz domaga się 2 mln zł. Jego prawnicy będą starali się wykazać, że sytuacje opisane przez „Wprost” to pomówienie. Po tych publikacjach Durczok został zwolniony ze stacji na Wiertniczej.

Jako następny będzie rozpatrywany przez sąd pozew za tekst „Kamil Durczok. Fakty po faktach”, relacjonujący ucieczkę byłego szefa TVN z mieszkania jego znajomej. W lokalu znaleziono później m.in. ślady narkotyków, gadżety erotyczne oraz płyty z zoofilią. Durczok żąda od wydawcy „Wprost” oraz od autorów tego artykułów 7 mln odszkodowania.

Były naczelny „Wprost” Sylwester Latkowski twierdzi, że tak wysokie kwoty odszkodowań mają na celu zastraszenie dziennikarzy oraz kneblowanie im ust.

mly/wPolityce.pl

[fot. YouTube]

Warto poczytać

 1. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne tak.

 2. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 3. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 4. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 5. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

 6. dzien-flagi 02.05.2018

  Dzień Flagi przypomina o szacunku dla symboli narodowych

  Flaga to znak jednoczący Polaków w kraju i za granicą - powiedział PAP rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

 7. karol-borsuk 30.04.2018

  Prof. Karol Borsuk - hodowca zwierzątek

  W 1943 roku prof. Karol Borsuk, specjalista w dziedzinie geometrii, wymyślił grę planszową Hodowla Zwierzątek, której produkcja stała się jego jedynym źródłem utrzymania po tym, jak został zwolniony z uniwersytetu.

 8. 1270polonez 28.04.2018

  Próba pobicia rekordu Guinnessa w tańczeniu poloneza w ramach 100-lecia Niepodległości

  Mieszkańcy Słupcy (wielkopolskie) w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości będą próbowali pobić w niedzielę rekord Guinnessa w największej liczbie osób jednocześnie tańczących poloneza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook