Jedynie prawda jest ciekawa


Drugi milion w polskiej edycji Milionerów!

21.03.2018
milionerzy
Drugi milion w polskiej edycji Milionerów!

W środowym odcinku Milionerów padł drugi milion w historii polskich Milionerów! Kim jest szczęśliwy zwycięzca?

To Maria Romanek, emerytowana nauczycielka języka polskiego z Bezmiechowej Dolnej na Podkarpaciu. 


Pani Maria z łatwością odpowiadała na pytania prowadzącego. Pierwsze koło ratunkowe wykorzystała dopiero przy odpowiedzi na pytanie za 75 tys. zł. 

W pytaniu za 125 tys. zł: „Książka, którą napisałem, żeby mieć na dziwki i narkotyki” pomogła pani Marii córka, która z nie mniejszą łatwością odpowiedziała na zadane pytanie. W kolejnym pytaniu uczestniczka skorzystała natomiast z koła ratunkowego “pół na pół”, dzięki czemu prawidłowo wskazała grecką literę “epsilon”, symbolizującą walutę euro. 

Do walki o pół miliona złotych Maria Romanek przystąpiła już bez kół ratunkowych. Pytanie za 500 tys. złotych brzmiało: "Za 30 Judaszowych srebrników arcykapłani kupili kawałek ziemi nazywany Polem Garncarza, który przeznaczyli na…”. Mimo że pani Maria nie znała odpowiedzi, zaryzykowała i wskazała poprawną odpowiedź: “cmentarz dla cudzoziemców”. “Jestem emerytką, więc mam pewną pensję” - śmiałą się, ryzykując. 

Ostatnie pytanie - pytanie za milion złotych - wymagało zdolności matematycznych. Jednak nawet zadanie arytmetyczne: “Ile to jest 1111 razy 111, jeśli 1 razy 1 to 1, a 11 razy 11 to 121?” nie wyprowadziło polonistki z równowagi. Drogą eliminacji odrzuciła błędne odpowiedzi, ostatecznie zaznaczając odpowiedź: 1 234 321, która zapewniła zwyciężczyni okrągły milion złotych. W trakcie programu prowadzący pytał uczestniczkę na co przeznaczy wygraną. "Zostawię sobie trochę, bo marzę o nowej kuchni, chciałabym pojechać do Gruzji. Ale jest dużo do zrobienia też dla innych. Jest dużo dzieci, które potrzebują pomocy" - mówiła ze łzami w oczach.

Na koniec Maria Romanek zwróciła się do widzów: "Udowodniłam, drogie kobietki, że po 60-tce też się fajnie żyje!"


Czy jednak tylko temu Panu ↓ cała wyidealizowana postać emerytki Marii Romanek, która bez cienia zdenerwowania zaznacza kolejne prawidłowe odpowiedzi, wydaje się nierealna?


MP

Warto poczytać

 1. sportowcy-dla-niepodleglej 21.05.2018

  Promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej”

  W Centrum Prasowym PAP 21 maja odbyła się promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej” wydanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 2. anna-bikont 21.05.2018

  Anna Bikont z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

  "Za poszukiwanie prawdy, za dotykanie spraw najtrudniejszych i prawd niewygodnych. Za podjęcie próby ocalenia biografii Ireny Sendlerowej od manipulacji i zakłamania"

 3. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 4. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 5. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 6. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 7. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 8. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook