Jedynie prawda jest ciekawa


Darmowa szczepionka za 1000 zł? Komu należy się nagroda Darwina?

30.08.2013

W Kędzierzynie – Koźlu doszło kontrowersyjnej sytuacji pomiędzy mieszkanką miasta, a pracownikami ośrodka zdrowia. Mieszkanka zapłaciła ponad 1000 zł za bezpłatne szczepienie swojej córki przeciwko wirusowi HPV.

W Kędzierzynie – Koźlu doszło kontrowersyjnej sytuacji pomiędzy mieszkanką miasta, a pracownikami ośrodka zdrowia. Mieszkanka zapłaciła ponad 1000 zł za bezpłatne szczepienie swojej córki przeciwko wirusowi HPV.

Historia pani Lidii zaczęła się w ubiegłym roku, kiedy to z ulotki urzędu miasta dowiedziała się, że szczepienie jest darmowe. Dla pewności zadzwoniła w tej sprawie także do przychodni. Po kilku tygodniach otrzymała fakturę do zapłaty, ponieważ okazało się, że nie miała stałego zameldowania na terenie gminy, ale tymczasowe.

 - informuje Radio Opole.

Mieszkanka przekonuje, że nikt jej nie poinformował, że obowiązkowe jest stałe zameldowanie na terenie miasta. Dlatego swoim problemem postanowiła zainteresować miejskie władze, ponieważ w Kędzierzynie – Koźlu mieszka od 2003 roku i właśnie w tym mieście płaci podatki. Dlaczego więc nie może skorzystać z bezpłatnego szczepienia?

Wiceprezydent Paweł Rams tłumaczył jednak, że zasady darmowego szczepienia były publikowane w mediach.

Ostatecznie mieszkanka wzięła kredyt na spłatę zobowiązania, które rozłożono jej na raty.

Zainteresował Cię artykuł? Dołącz do nas na Facebooku!  

Radio Opole, lz 

[fot: sxc.hu]

Warto poczytać

 1. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 2. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 3. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 4. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 5. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 6. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

 7. dzien-flagi 02.05.2018

  Dzień Flagi przypomina o szacunku dla symboli narodowych

  Flaga to znak jednoczący Polaków w kraju i za granicą - powiedział PAP rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

 8. karol-borsuk 30.04.2018

  Prof. Karol Borsuk - hodowca zwierzątek

  W 1943 roku prof. Karol Borsuk, specjalista w dziedzinie geometrii, wymyślił grę planszową Hodowla Zwierzątek, której produkcja stała się jego jedynym źródłem utrzymania po tym, jak został zwolniony z uniwersytetu.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook