Jedynie prawda jest ciekawa


Dar serca dla szpitala w Białej Podlaskiej

03.10.2013

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej zyskał aparat do opracowywania preparatów tkankowych. Sprzęt został ofiarowany szpitalowi jako dar serca senatora RP Grzegorza Biereckiego.

Oficjalne przekazanie sprzętu medycznego, który wzbogacił posiadaną przez Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej aparaturę medyczną odbyło się 28 września 2013 roku. Jego fundatorem jest założona przez senatora RP Grzegorza Biereckiego Fundacja Sanitas, prowadząca Centrum Medycyny Specjalistycznej w Gdańsku

- Celem powołanej przeze mnie, z wdzięczności za odzyskane zdrowie, Fundacji Sanitas jest ochrona zdrowia, między innymi przez udzielanie pomocy szpitalom i placówkom medycznym. Pomoc Wojewódzkiemu Szpitalowi Specjalistycznemu w tak bliskim mi regionie była naturalnym odruchem i darem serca – mówi Grzegorz Bierecki, senator RP, inicjator Fundacji „Kocham Podlasie”.

Nowoczesny aparat do opracowywania preparatów tkankowych usprawni proces diagnostyczny lekarzom Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego, ratującym na co dzień ludzie zdrowie i życie.

- Przyglądając się ludzkiej walce z przeciwnościami losu, z chorobą nowotworową i osobiście doświadczając trudu z tą walką związanego, wiem, jak ważny jest dla pacjenta dostęp do nowoczesnych usług medycznych – dodaje Grzegorz Bierecki.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej jest największym centrum diagnostyczno-leczniczym północnej części województwa lubelskiego. Obejmuje opieką lekarską mieszkańców regionu, czyli ok. 380 tys. osób.

Warto poczytać

 1. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 2. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 3. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 4. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 5. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 6. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

 7. dzien-flagi 02.05.2018

  Dzień Flagi przypomina o szacunku dla symboli narodowych

  Flaga to znak jednoczący Polaków w kraju i za granicą - powiedział PAP rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

 8. karol-borsuk 30.04.2018

  Prof. Karol Borsuk - hodowca zwierzątek

  W 1943 roku prof. Karol Borsuk, specjalista w dziedzinie geometrii, wymyślił grę planszową Hodowla Zwierzątek, której produkcja stała się jego jedynym źródłem utrzymania po tym, jak został zwolniony z uniwersytetu.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook