Jedynie prawda jest ciekawa


„Dama z pieskiem” czyli portret Ewy Kopacz

27.07.2015

Portret Ewy Kopacz z pieskiem i balon w kształcie pociągu - takie prezenty dostała premier na dworcu kolejowym we Wrocławiu, gdzie rozpoczęła wizytę na Dolnym Śląsku.

„Dama z pieskiem” to prezent od nauczycielki z Bolesławca. Z kolei balon w kształcie pociągu wręczyli premier aktywiści walczący o śląską kolej aglomeracyjną.

Portret Ewy Kopacz z psem natychmiast stał się przebojem Twittera.

„Czy to jest jakiś żart? Czy na serio?”, „Dochtór Ewa mit pieseł”, „Słyszałam, że przed wizytą premierzycy kury się nie niosły a krowy mleka nie dawały. Ale już jest ok :)” - piszą internauci.

- Przyjechałam tutaj specjalnie z Bolesławca, wszystko po to, żeby wręczyć obraz, na którym namalowałam panią premier z psem - mówiła w rozmowie z „Gazetą Wrocławska” autorka obrazu Jolanta Dusza.

 Wśród wpisów na Twitterze znalazły się także takie, które odnoszą się do pomysłu podróżowania premier pociągami.

„Obraz świętej Ewy od Peronu zawiśnie na dworcu w Kutnie” – czytamy na Twiterze.

mmil/tvp.info/twitter

[Fot. PAP/Radek Pietruszka]

Warto poczytać

 1. sportowcy-dla-niepodleglej 21.05.2018

  Promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej”

  W Centrum Prasowym PAP 21 maja odbyła się promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej” wydanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 2. anna-bikont 21.05.2018

  Anna Bikont z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

  "Za poszukiwanie prawdy, za dotykanie spraw najtrudniejszych i prawd niewygodnych. Za podjęcie próby ocalenia biografii Ireny Sendlerowej od manipulacji i zakłamania"

 3. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 4. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 5. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 6. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 7. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 8. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook