Jedynie prawda jest ciekawa


Czy mógłbym zostać aresztowany?

18.04.2013

Ile się można ukrywać … Ścigany sześcioma listami gończymi oszust po 11 latach uznał, że ma już dosyć unikania wymiaru sprawiedliwości. Podszedł do radiowozu w Rudzie Śląskiej i oddał się w ręce policjantów.

- Ku zaskoczeniu funkcjonariuszy drogówki Przemysław S., mieszkaniec powiatu żywieckiego, podszedł do ich samochodu i poprosił o sprawdzenie go w bazach informatycznych. Powiedział, że ma już dosyć ukrywania się - poinformował rzecznik policji w Rudzie Śląskiej nadkomisarz Krzysztof Piechaczek.

Po sprawdzeniu okazało się, że 53-latek rzeczywiście figuruje w policyjnej bazie jako poszukiwany sześcioma listami gończymi, wydanymi przez prokuratury w całej Polsce. Był nieuchwytny przez 11 lat, zmieniał miejsca pobytu. Mężczyzna obiecywał załatwienie pracy w Danii, pobierał za to po kilkaset złotych tzw. opłat wstępnych i znikał. W ten sposób oszukanych zostało kilkanaście osób.

Oszust został aresztowany. Grozi mu do ośmiu lat więzienia.

Policja przypomina, aby nie załatwiać pracy za granicą z osobami nieznanymi, bez sprawdzenia kogo i jakie firmy te osoby reprezentują. W taki sposób można stać się ofiarą oszustów lub handlarzy ludźmi - ostrzegają policjanci.

PAP/JKUB

[fot. policja.pl]

Warto poczytać

 1. sportowcy-dla-niepodleglej 21.05.2018

  Promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej”

  W Centrum Prasowym PAP 21 maja odbyła się promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej” wydanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 2. anna-bikont 21.05.2018

  Anna Bikont z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

  "Za poszukiwanie prawdy, za dotykanie spraw najtrudniejszych i prawd niewygodnych. Za podjęcie próby ocalenia biografii Ireny Sendlerowej od manipulacji i zakłamania"

 3. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 4. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 5. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 6. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 7. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 8. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook