Jedynie prawda jest ciekawa


Cymański śpiewa. Cygańskie piosenki pod prysznicem

18.10.2016

Tadeusz Cymański słynie w Sejmie ze swego pięknego głosu. Poseł Solidarnej Polski tylko szuka okazji, by pośpiewać swe ulubione piosenki. „Szczególnie biesiadne hity, na przykład cygańskie” - śmieje się. Mało tego, robi to nawet pod prysznicem! - pisze „Super Express”.

Według gazety nie tylko ognisko czy impreza towarzyska. Dla posła Cymańskiego każda okazja jest dobra! "Ore, ore", "Cyganeczka Zosia" - to jego ulubiony repertuar. 

„Cygańska muzyka jest wdzięczna do podśpiewywania. Zdarzy się, że nucę sobie te piosenki pod prysznicem. Po prostu śpiewanie sprawia mi przyjemność i nawet gdy tylko o tym rozmawiam, to się natychmiast ożywiam, choć oczywiście nie pretenduję do miana profesjonalisty. Oprócz tego lubię też pieśni żołnierskie i harcerskie. No i kolędy. Na to, by je śpiewać, czekam cały rok” - wyznaje w rozmowie z „se.pl” umuzykalniony poseł. 

W tej kadencji w Sejmie pojawiła mu się nie lada konkurencja w postaci dwóch profesjonalnych artystów - Pawła Kukiza i Liroya. Ten ostatni ma niebawem nagrać w Sejmie nową płytę. Czy korzystając z okazji, Cymański zgodziłby się na niej gościnnie wystąpić? 

„To jest już inny poziom. Nie wiem, czy dałbym radę, ale gdyby pojawiła się propozycja, to pewnie bym się zastanowił”- śmieje się poseł.

Ryb, se.pl

Fot. [europarl.europa.eu]


Warto poczytać

 1. sportowcy-dla-niepodleglej 21.05.2018

  Promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej”

  W Centrum Prasowym PAP 21 maja odbyła się promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej” wydanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 2. anna-bikont 21.05.2018

  Anna Bikont z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

  "Za poszukiwanie prawdy, za dotykanie spraw najtrudniejszych i prawd niewygodnych. Za podjęcie próby ocalenia biografii Ireny Sendlerowej od manipulacji i zakłamania"

 3. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 4. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 5. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 6. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 7. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 8. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook