Jedynie prawda jest ciekawa


Crusie odejdzie od scjentologów?

04.07.2015

Wiele hollywoodzkich gwiazd dało się złapać w macki tej niebezpiecznej sekty. Niewielu udało się z niej odejść. Amerykańskie plotkarskie media podają, że ikona „religii” wymyślonej przez pisarza s-fi L.R Hubbarda może porzucić „kościół” ze względu na swoja córkę.

To byłby ogromny cios dla wpływowej w Hollywood sekty, którą błyskotliwie sportretował w filmie „Mistrz” P.T Anderson. Tom Cruise nie tylko łoży ogromne środki finansowe na „kościół”, ale czynnie propaguje wierzenia scjentologów na całym świecie. Pozycja Cruisa w Hollywood jest tak silna, że kilka lat temu zdjęto z anteny odcinek serialu „South Park”, w którym kpiono z scjentologów i samego Cruisa. Aktor został w bardzo niekorzystnym świetle przedstawiony w dokumencie HBO „Going Clear: Droga do wyzwolenia”, przeciwko któremu scjentolodzy wytoczyli mocne działa.

Możliwe, że emisja dokumentu wpłynęła na Cruisa na tyle znacząco, że porzuci on sektę. Cruise podobno ma dosyć wtrącania się scjentologów w wychowanie jego 9 letniej córeczki Suri. Według autorów dokumentu rozwód Cruisa z Nicole Kidman miał związek z naciskami ludzi w sekcie. Również przez związki aktora ze scjentologami rozpadło się jego małżeństwo z Katie Holmes, która stara się izolować od organizacji córeczkę.

Dziś sekta ma 12 mln wyznawców w 150 krajach.

Scjentolodzy są w kilku krajach uznani za sektę choć w USA zwolniono ich z płacenia podatków. O metodach sekty świadczą m.in. przeżycia samej Holmes, która wyjawiła co ją spotkało po urodzeniu Cruisowi córeczki. Nie wolno jej było np. nawet krzyczeć przy porodzie ich dziecka. Dwa lata temu „Vanity Fair” napisał nawet, że „Kościół” zorganizował swego czasu casting na żonę Cruise’a. To właśnie „przesłuchania” są według tych, którzy z sekty odeszli głównym sposobem na szantażowanie członków. Wstępując do sekty trzeba mówić o swoich preferencjach seksualnych czy uzależnieniach przy użyciu wykrywacza kłamstw (zwany przyrządem do wykrywania engramów). Taka „spowiedź” jest zawsze nagrywana i jeżeli członek pragnie wystąpić z sekty, szantażowany jest ujawnieniem treści „zeznań”. I to może być powód, dla którego Cruise z sekty ostatecznie nie odejdzie. W obawie o swoje sekrety, którymi dzielił się z wyznawcami teorii podrzędnego pisarza S-fi. Może dlatego wciąż milczy na temat doniesień medialnych?

Ł.A.

[Fot. YouTube]

 


Warto poczytać

 1. sportowcy-dla-niepodleglej 21.05.2018

  Promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej”

  W Centrum Prasowym PAP 21 maja odbyła się promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej” wydanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 2. anna-bikont 21.05.2018

  Anna Bikont z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

  "Za poszukiwanie prawdy, za dotykanie spraw najtrudniejszych i prawd niewygodnych. Za podjęcie próby ocalenia biografii Ireny Sendlerowej od manipulacji i zakłamania"

 3. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 4. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 5. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 6. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 7. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 8. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook