Jedynie prawda jest ciekawa


Chodakowska założy swoją partię? „Coraz częściej polityką się interesuję”

19.12.2014

„Może przyjdzie taki dzień, kiedy będę chciała stworzyć coś swojego”.

Ewa Chodakowska, znana i popularna w internecie trener fitness, przyznaje, że jest trochę zaskoczona swoją popularnością. Zaznacza jednak, że nie ona jest dla niej celem.

„Popularność była moim celem tyko po to, by zmotywować do ćwiczeń jak najwięcej osób. Ale popularność medialna nigdy nie była moim priorytetem. Sam fakt, że się pojawiła, jest fajny, bo to się przekłada na zasięg. Im więcej rzeczy dzieje się w mediach, tym do większej grupy mogę dotrzeć. Ale w moim życiu tak naprawdę nic się nie zmieniło, poza faktem, że nagrywam więcej materiałów treningowych. W głowie też mi się nie pozmieniało. Nie ma zadartego nosa, nie ma sodówki. Dla mnie osoby znane są takie same jak każdy inny zjadacz chleba. Więc nie ma co takich osób celebrować i gloryfikować. Trzeba je traktować jak normalnych ludzi. Sama pracuję z takimi osobami i traktuję je zupełnie zwyczajnie. A one to sobie bardzo cenią” - tłumaczy gazecie.pl.

Dodaje, że „nie ma dla niej nic piękniejszego niż świadomość, że zmotywowała kolejną osobę do pracy”. „Do pracy nie tylko nad ciałem, ale i do tego, by zawalczyła trochę o to swoje życie” - podkreśla.

Pytana czy zaskoczyły ją emocje, jakie zaczęła budzić w Polsce, przyznaje, że „nie do końca zdawała sobie z tego sprawę”. „Wiem, że wiele osób stoi za mną murem, i na nich się koncentruję. Jasna sprawa, przeciwnicy się na drodze pojawiają, ale sam Nelson Mandela i Matka Teresa mieli swoich przeciwników. Więc kim ja bym była, drobny żuczek, gdybym ich też nie miała?” - pyta Chodakowska.

Na pytanie, jak sobie radzi z „hejtem” Chodakowska zaznacza: „Na początku byłam nim zaskoczona. Serio. Bo jakie można mieć pretensje do kogoś, kto za cel postawił sobie zmotywowanie do ruchu jak największej liczby osób? Można korzystać, można też przejść obojętnie i nie zawracać sobie głowy. Nie bardzo rozumiałam, skąd się ten hejt bierze. Teraz wiem, że bierze się z poczucia bezsilności, lenistwa, braku świadomości, że my możemy coś zmienić...” - uważa Chodakowska.

I dodaje: „Spełniam swoje marzenia, Są osoby, które to uwiera, i muszę zrozumieć, że jest to nieuniknione. Już się tym w ogóle nie przejmuję. Koncentruję swoją uwagę na tym, co pozytywne. Gdybym żyła w utopijnym świecie, myślałabym, że to wszystko jest wytworem mojej imaginacji. A jak dostaję czasem po twarzy, to przynajmniej wiem, że to, co się dzieje, jest rzeczywiste. Żeby nie było tak cukierkowo”.

W rozmowie nie zabrakło również tajemniczych wątków. Chodakowska pytana o poglądy polityczne unika odpowiedzi, ale i rzuca ciekawą deklarację. „Nie chcę o nich (poglądach – red.) mówić. Choć przyznaję, że coraz częściej polityką się interesuję... Może przyjdzie taki dzień, kiedy będę chciała stworzyć coś swojego” - mówi.

Dopytywana, czy myśli o swojej partii politycznej rzuca: „Kto wie...” Na uwagę, że będzie to Polska Partia Przyjaciół Fitnessu, Chodakowska się śmieje i mówi: „Może tak być. Ja bardzo szybko znajdę sobie grupę sprzymierzeńców. To nie będzie problem”.

Kariera polityczna Ewy Chodakowskiej byłaby ciekawym przykładem socjologicznym.

ez
[Fot. youtube.pl]

Warto poczytać

 1. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 2. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 3. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 4. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 5. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 6. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

 7. dzien-flagi 02.05.2018

  Dzień Flagi przypomina o szacunku dla symboli narodowych

  Flaga to znak jednoczący Polaków w kraju i za granicą - powiedział PAP rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

 8. karol-borsuk 30.04.2018

  Prof. Karol Borsuk - hodowca zwierzątek

  W 1943 roku prof. Karol Borsuk, specjalista w dziedzinie geometrii, wymyślił grę planszową Hodowla Zwierzątek, której produkcja stała się jego jedynym źródłem utrzymania po tym, jak został zwolniony z uniwersytetu.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook