Jedynie prawda jest ciekawa


Brazylia już oddaje stadiony na mundial

20.12.2012

Portugalska firma Martifer ukończyła budowę stadionu na piłkarskie mistrzostwa świata w Brazylii. Będzie to jedna z dwunastu aren organizowanego w 2014 r. mundialu.

Jak poinformował Jorge Martins z dyrekcji spółki Martifer, prace budowlane na stadionie Castelao w Fortalezie, w północno-wschodniej Brazylii, portugalska spółka prowadziła przez ponad 12 miesięcy.

"Poza metalową konstrukcją kopuły stadionu, ważącą ponad 2 tys. ton, nasza spółka zainstalowała również na budowanym od podstaw obiekcie 34 tys. m kw. poszycia dachowego. W całości pochodzi ono z brazylijskich zakładów naszej firmy", - ujawnił Jorge Martins.

Estadio do Castelao o pojemności 67 tys. miejsc jest jedną z dwunastu aren sportowych, na których w czerwcu i lipcu 2014 r. rozegrane zostaną w Brazylii mecze piłkarskiego mundialu. Nowy stadion został wybudowany za 193 mln euro.

Zdaniem Jorge Martinsa, Brazylia jest obecnie strategicznym rynkiem inwestycyjnym dla firmy Martifer. W jej zakładach produkcyjnych zlokalizowanych w tym południowoamerykańskim kraju wytwarzane jest w ciągu roku 12 tys. ton metalowych konstrukcji. Roczna wartość zamówień spółki szacowana jest tam na 110 mln euro.

Martifer, który działa w sektorze konstrukcji metalowych oraz energii odnawialnych, zatrudnia na całym świecie 3000 pracowników. W Polsce, gdzie grupa posiada około 300 członków załogi, Portugalczycy otworzyli w 2003 r. swój zakład w Gliwicach, na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Polskie przedstawicielstwo Martifera brało udział m.in. w budowie gdańskiego stadionu PGE Arena oraz lotniska w Warszawie.

ll, PAP

[Fot. materiały promocyjne]

Warto poczytać

 1. sportowcy-dla-niepodleglej 21.05.2018

  Promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej”

  W Centrum Prasowym PAP 21 maja odbyła się promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej” wydanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 2. anna-bikont 21.05.2018

  Anna Bikont z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

  "Za poszukiwanie prawdy, za dotykanie spraw najtrudniejszych i prawd niewygodnych. Za podjęcie próby ocalenia biografii Ireny Sendlerowej od manipulacji i zakłamania"

 3. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 4. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 5. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 6. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 7. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 8. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook