Jedynie prawda jest ciekawa


Bocelli zaśpiewa w wielkich katedrach

16.05.2015

Światowej sławy tenor - Andrea Bocelli, zaśpiewa w wielkich katedrach na całym świecie. To projekt inicjatyw w związku z synodem biskupów na temat rodziny w październiku.

Koncertom światowej sławy tenora towarzyszyć będą rozważania miejscowych arcybiskupów.

Pierwszym etapem będzie koncert w Sagrada Familia w Barcelonie 28 maja. Na trasie znajdzie się też Betlejem - poinformowano na konferencji prasowej, na której przedstawiono projekt Papieskiej Rady Rodziny. Dokładny program wszystkich koncertów nie jest jeszcze znany, ale już wymieniono w nim Kraków.

Celem tej inicjatywy - ogłosiła Papieska Rada - jest odkrycie "dobrej nowiny" rodziny, opartej na "uniwersalnym powołaniu do miłości między mężczyzną a kobietą" i głoszenie świadectwa, że jest ona "szkołą człowieczeństwa".

Andrea Bocelli obecny na spotkaniu z dziennikarzami podkreślił, że koncerty w katedrach uważa za przywilej, a jednocześnie za obowiązek głoszenia chrześcijańskiego świadectwa. Trzeba je - dodał - rozpowszechniać w możliwie najszerszy sposób.

- Muzyka jest nadzwyczajnym narzędziem wiary - oświadczył śpiewak. Powiedział też: "to szczęście dla całej ludzkości, że jest papież Franciszek".

PAP/mmil

[Fot. PAP/EPA]

Warto poczytać

 1. sportowcy-dla-niepodleglej 21.05.2018

  Promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej”

  W Centrum Prasowym PAP 21 maja odbyła się promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej” wydanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 2. anna-bikont 21.05.2018

  Anna Bikont z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

  "Za poszukiwanie prawdy, za dotykanie spraw najtrudniejszych i prawd niewygodnych. Za podjęcie próby ocalenia biografii Ireny Sendlerowej od manipulacji i zakłamania"

 3. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 4. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 5. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 6. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 7. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 8. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook