Jedynie prawda jest ciekawa


Bilety ze zdjęciem papieża Franciszka

26.03.2013

Zakład komunikacji miejskiej w Rzymie przygotował milion biletów z wizerunkiem papieża Franciszka. Na bilecie umieszczono jego zdjęcie na balkonie bazyliki watykańskiej tuż po wyborze oraz napis: "Rzym pozdrawia papieża Franciszka".

Fotografią nowego papieża ozdobiono zwykłe bilety za 1,50 euro, uprawniające do korzystania ze środków komunikacji przez 100 minut. Pod zdjęciem zamieszczono datę wyboru papieża - 13 marca 2013 roku.

Przedsiębiorstwo komunikacji Atac zapowiedziało, że bilety będzie można kupić zarówno w kioskach z gazetami, jak i w sklepach z tytoniem oraz na stacjach metra i w punktach sprzedaży w głównych węzłach komunikacyjnych w Wiecznym Mieście; łącznie w 200 miejscach.

Wyjaśniono, że to najprostsza pamiątka, jaką mogą zabrać z włoskiej stolicy turyści i pielgrzymi, masowo przybywający na papieskie uroczystości Wielkiego Tygodnia oraz na Święta.

Burmistrz Rzymu Gianni Alemanno wyraził przy okazji nadzieję, że papież Franciszek, który jeszcze jako arcybiskup Buenos Aires słynął z zamiłowania do niezależności, skromnego życia i korzystania z komunikacji miejskiej, pojedzie kiedyś stołecznym metrem.

Wcześniej milion biletów z portretem Jana Pawła II, które rozeszły się natychmiast, przygotowano w związku z jego beatyfikacją 1 maja 2011 roku.

PAP, lz

[fot: PAP - EPA]

Warto poczytać

 1. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne tak.

 2. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 3. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 4. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 5. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

 6. dzien-flagi 02.05.2018

  Dzień Flagi przypomina o szacunku dla symboli narodowych

  Flaga to znak jednoczący Polaków w kraju i za granicą - powiedział PAP rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

 7. karol-borsuk 30.04.2018

  Prof. Karol Borsuk - hodowca zwierzątek

  W 1943 roku prof. Karol Borsuk, specjalista w dziedzinie geometrii, wymyślił grę planszową Hodowla Zwierzątek, której produkcja stała się jego jedynym źródłem utrzymania po tym, jak został zwolniony z uniwersytetu.

 8. 1270polonez 28.04.2018

  Próba pobicia rekordu Guinnessa w tańczeniu poloneza w ramach 100-lecia Niepodległości

  Mieszkańcy Słupcy (wielkopolskie) w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości będą próbowali pobić w niedzielę rekord Guinnessa w największej liczbie osób jednocześnie tańczących poloneza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook