Jedynie prawda jest ciekawa


"BiegamBoLubię" - 100 lokalizacji na 100-lecie niepodległości

06.04.2018
wychowanieprzezsport
"BiegamBoLubię" - 100 lokalizacji na 100-lecie niepodległości

Fundacja Wychowanie przez Sport, organizator akcji "BiegamBoLubię" rozszerzyła do 100 lokalizacji zajęcia biegowe dla amatorów pod okiem m.in. byłych reprezentantów Polski w lekkoatletyce i trenerów (także kadry narodowej).

"Cieszę się, że dziewiąty sezon udało się połączyć z uczczeniem przez nasz kraj niepodległości. To szczególny rok dla każdego Polaka i rozszerzyliśmy do 100 lokalizacji nasze zajęcia. Odbywać się one będą zarówno w dużych miastach jak np. Warszawa, Poznań, Wrocław, jak i małych miejscowościach jak Kościan, Mikołajki, Żagań" - powiedział PAP pomysłodawca akcji, były mistrz Europy 1998 w biegu na 400 m ppł Paweł Januszewski. 


Nie tylko on ze znanych sportowców jest zaangażowany w akcję. Zajęcia prowadzi także m.in. rekordzista Polski w biegu na 400 m Tomasz Czubak, dwukrotny olimpijczyk w chodzie sportowym Roman Magdziarczyk, była płotkarka Justyna Oleksy, reprezentantka Polski w biegach średniodystansowych Paulina Mikiewicz-Łapińska. 

"To jedyna ogólnopolska akcja, w której uczestnicy mogą przychodzić i odbywać zajęcia na bezpiecznych bieżniach stadionowych pod okiem profesjonalnych, wykwalifikowanych trenerów. Wszystkie zajęcia są bezpłatne, wystarczy przyjść w stroju sportowym i dołączyć do grupy" - zachęca Januszewski. 

Jak zaznaczył, treningi nie opierają się wyłącznie na bieganiu, ale także na ćwiczeniach sprawnościowych, koordynacyjnych i gimnastycznych. Program zajęć dostosowany jest do poziomu uczestników. 

"To wspaniałe lokalne grupy pozytywnie zakręconych ludzi. Motywacja, wsparcie, wymiana doświadczeń i przyjaźń. Biegamy bo lubimy i czerpiemy z tego gigantyczną przyjemność. Bez presji, z uśmiechem na ustach, z pozytywną dawką energii i oczywiście potem na skroniach" - powiedział Januszewski.  

To będzie dziewiąty sezon akcji, która rozpoczęła się od dużych miast, a z roku na rok się rozszerzała. 


(PAP)

Warto poczytać

 1. sportowcy-dla-niepodleglej 21.05.2018

  Promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej”

  W Centrum Prasowym PAP 21 maja odbyła się promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej” wydanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 2. anna-bikont 21.05.2018

  Anna Bikont z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

  "Za poszukiwanie prawdy, za dotykanie spraw najtrudniejszych i prawd niewygodnych. Za podjęcie próby ocalenia biografii Ireny Sendlerowej od manipulacji i zakłamania"

 3. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 4. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 5. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 6. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 7. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 8. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook