Jedynie prawda jest ciekawa


Bieg Business Run. Pobiegną dla podopiecznego Jaśka Meli

16.05.2014

Trzy tysiące osób, czyli maksymalna liczba uczestników, pobiegnie we wrześniu w charytatywnym biegu sztafetowym Kraków Business Run.

W tym roku pieniądze zbierane są na zakup protezy nogi 32-letniego Daniela Budziaka, podopiecznego Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. Jak przypomniał Wojciech Liszka z biura organizacyjnego imprezy, zapisy rozpoczęły się w poniedziałek o godz. 12.

- Już po pięciu godzinach na liście startowej widniało 1185 osób, czyli aż 237 pięcioosobowych sztafet. Limit 600 sztafet - czyli 3000 biegaczy - osiągnięto w zaledwie 90 godzin, w cztery dni

 -- powiedział Liszka.

 

Impreza odbędzie się 14 września. Na trasie w centrum Krakowa biegacze będą rywalizować w pięcioosobowych zespołach (każdy z nich ma przebiec 3,8 km). Mieszkającemu w Rabie Wyżnej, 32-latniemu Budziakowi po 11 latach choroby została amputowana lewa noga. Ma on nadzieję, że dzięki profesjonalnej protezie będzie mógł znów prowadzić samodzielny warsztat, w którym produkuje balustrady i bramy. W tym roku biegi z cyklu Business Run odbędą się 14 września nie tylko w Krakowie, ale także w czterech innych miastach Polski: Łodzi, Warszawie, Katowicach, Poznaniu (w dwóch ostatnich drugi raz z rzędu).

 

W 2013 r. ponad 400 tys. zł przyniosły łącznie trzy sztafetowe biegi charytatywne, które odbyły się w Krakowie, Poznaniu i Katowicach. Po raz pierwszy w ten sposób biegacze rywalizacji w 2012 r., wówczas tylko w stolicy Małopolski. W ubiegłym roku w Kraków Business Run wzięło udział 2 tys. 200 osób.

 

MG/PAP

[Fot. ]

Warto poczytać

 1. sportowcy-dla-niepodleglej 21.05.2018

  Promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej”

  W Centrum Prasowym PAP 21 maja odbyła się promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej” wydanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 2. anna-bikont 21.05.2018

  Anna Bikont z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

  "Za poszukiwanie prawdy, za dotykanie spraw najtrudniejszych i prawd niewygodnych. Za podjęcie próby ocalenia biografii Ireny Sendlerowej od manipulacji i zakłamania"

 3. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 4. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 5. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 6. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 7. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 8. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook