Jedynie prawda jest ciekawa


Białowieża najzimniejszym miejscem w Polsce

24.01.2014

Minus 24,2 stopnia Celsjusza odnotowali meteorolodzy w nocy z czwartku na piątek w Białowieży (Podlaskie). Przy gruncie było tam minus 29 stopni Celsjusza i była to najniższa tej nocy temperatura w kraju - podało biuro prognoz w Białymstoku.

Tylko nieznacznie cieplej było w Białymstoku: minimalna odnotowana tam temperatura to minus 22,7 st C (przy gruncie minus 28 st C).

Jak wynika z informacji biura prognoz w Białymstoku, najbliższa noc w Podlaskiem będzie tylko nieznacznie cieplejsza, bo prognozowane są spadki sięgające minus 18 - minus 21 st C, przy czym możliwe są dwustopniowe odchylenia od tych prognoz.

Spadków poniżej minus 15 st C meteorolodzy spodziewają się jeszcze w nocy z soboty na niedzielę, po czym mróz ma stopniowo zmniejszać się, ale w jego miejsce zaczną się opady śniegu. Na kolejny tydzień nie zapowiadają jednak wzrostu temperatury powyżej zera.

PKS w Białymstoku i Suwałkach nie odnotowały większych problemów z kursami w nocy i rano w piątek. W białostockiej spółce nie wyjechały na trasy trzy autobusy, których nie udało się uruchomić: Z Michałowa, Łap i Moniek. W Suwałkach odwołano z tego powodu jeden kurs.

mc,PAP

[fot. sxc.hu]

Warto poczytać

 1. sportowcy-dla-niepodleglej 21.05.2018

  Promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej”

  W Centrum Prasowym PAP 21 maja odbyła się promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej” wydanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 2. anna-bikont 21.05.2018

  Anna Bikont z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

  "Za poszukiwanie prawdy, za dotykanie spraw najtrudniejszych i prawd niewygodnych. Za podjęcie próby ocalenia biografii Ireny Sendlerowej od manipulacji i zakłamania"

 3. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 4. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 5. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 6. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 7. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 8. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook