Jedynie prawda jest ciekawa


Berlusconi chce skrócenia kary

08.01.2015

Były premier Włoch twierdzi, że przeszedł już proces resocjalizacji.

Były premier Włoch Silvio Berlusconi zwrócił się do sądu w Mediolanie z wnioskiem o skrócenie kary o 45 dni.

Były trzykrotny szef rządu i lider partii Forza Italia został prawomocnie skazany na 4 lata więzienia za oszustwa podatkowe w jego telewizji Mediaset przy zakupie praw do emisji filmów. Trzy lata z tej kary podlegają amnestii, a resztę zamieniono, z powodu wieku Berlusconiego, na resocjalizację poprzez pracę społeczną, po 4 godziny dziennie raz w tygodniu. Praca Berlusconiego polegała na opiece nad chorymi na Alzheimera. Adwokaci 78-letniego byłego szefa rządu Włoch złożyli formalny wniosek o zgodę na wcześniejsze odzyskanie przez niego pełnej wolności, czyli anulowanie reszty kary, jaką zgodnie z decyzją sądu powinien odbywać do marca.

Media cytują uzasadnienie prośby o skrócenie kary, w którym mowa jest o tym, że Berlusconi przeszedł proces resocjalizacji poprzez prace społecznie użyteczne, wykonywane przez niego - jak napisali adwokaci - „z entuzjazmem”. Ponadto zapewnili, że były szef włoskiego rządu miał też okazję, by zastanowić się nad tym, jak wygląda sytuacja ludzi starszych.

Odpowiedzi sędziego, który czuwa nad przebiegiem odbywania kary przez Silvio Berlusconiego, oczekuje się w ciągu najbliższych dni. W takcie odbywania kary Berlusconi kilkukrotnie zapewniał, że praca przynosi mu satysfakcję i że oddaje się temu obowiązkowi z poświęceniem. Niestety była też pewna niedogodność. Zgodnie z decyzją sądu Berlusconi musi przebywać głównie w swoim domu koło Mediolanu, może odbywać tylko krótkie podróże i to głównie do Rzymu. Berlusconi nie może również bez zgody sądu wyjeżdżać za granicę.

Polityczni przeciwnicy Berlusconiego podkreślają, że wniosek o skrócenie kary jest niestosowny czy wręcz „haniebny”.

 

ann/PAP  [foto:YouTube]

Warto poczytać

 1. sportowcy-dla-niepodleglej 21.05.2018

  Promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej”

  W Centrum Prasowym PAP 21 maja odbyła się promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej” wydanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 2. anna-bikont 21.05.2018

  Anna Bikont z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

  "Za poszukiwanie prawdy, za dotykanie spraw najtrudniejszych i prawd niewygodnych. Za podjęcie próby ocalenia biografii Ireny Sendlerowej od manipulacji i zakłamania"

 3. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 4. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 5. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 6. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 7. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 8. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook