Jedynie prawda jest ciekawa


Armia chwilowo nieczynna

11.04.2016

Armia czynna jak urząd tylko w „godzinach pracy”? Absurdalne regulacje wprowadzone przez niemiecką minister obrony doprowadziły do tego, że Bundeswehra przedwcześnie wycofuje się z ćwiczeń NATO.

Jak informuje tvn24.pl, niemieccy żołnierze musieli przedwcześnie wycofać się z ostatnich ćwiczeń NATO w Norwegii, gdyż przekroczyli swój limit tygodniowego czasu pracy. Absurdalne limity wprowadziła minister obrony Ursuli von der Leyen.

- Od stycznia tydzień pracy wojskowych został ograniczony do 41 godzin, a ponadto żołnierze nie mogą być wynagradzani za przepracowane nadgodziny. Jeżeli w tygodniu przepracowali nadgodziny, w zamian muszą otrzymać rekompensatę w postaci dodatkowego czasu wolnego – relacjonuje portal.

Jednak nie wszystkim w Niemczech odjęło rozum.  - Nie może być tak, że nie możemy wypełniać naszych zobowiązań w NATO z powodu nadgodzin – oburzył się  Hans-Peter Bertels z parlamentarnej komisji obrony.

Pani minister, jak przypomina tvn24.pl, ma też inne osiągnięcia na polu reformowania niemieckich sił zbrojnych. Oczkiem w głowie była dla niej  „budowa żłobków w bazach wojskowych, wyposażanie ich w nowoczesne telewizory, a także dostosowanie czasu służby do roku szkolnego”.

Jednocześnie, z powodu braków w uzbrojeniu, żołnierze… ćwiczyli z miotłami, zamiast z karabinami w rękach.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

JUB/tvn24.pl

[fot. bmvg.de]

Warto poczytać

 1. sportowcy-dla-niepodleglej 21.05.2018

  Promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej”

  W Centrum Prasowym PAP 21 maja odbyła się promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej” wydanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 2. anna-bikont 21.05.2018

  Anna Bikont z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

  "Za poszukiwanie prawdy, za dotykanie spraw najtrudniejszych i prawd niewygodnych. Za podjęcie próby ocalenia biografii Ireny Sendlerowej od manipulacji i zakłamania"

 3. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 4. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 5. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 6. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 7. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 8. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook