Jedynie prawda jest ciekawa


Andrzej Dąbrowski i Kayah w opolskiej Alei gwiazd

16.06.2013

Aleja powstała w 2004 roku i liczy już w sumie 38 gwiazd znanych polskich artystów.

Dwie kolejne gwiazdy - Andrzeja Dąbrowskiego i Kayah - odsłonięto w niedzielę w opolskiej Alei Gwiazd Polskiej Piosenki. Aleja powstała w 2004 roku i liczy już w sumie 38 gwiazd znanych polskich artystów.
Na odsłonięcie swojej gwiazdy w samo południe Dąbrowski - kompozytor, wokalista, perkusista, a także kierowca rajdowy - został przywieziony na opolski Rynek przez Marcina Kozłowskiego, kierowcę Automobil Klubu Opolskiego przystosowanym do wyścigów górskich Fordem Sierra Cosworth. Samochód oklejony był nazwiskiem muzyka.
Wokalista zapewnił, że w jego życiu najważniejsze były zawsze właśnie samochody oraz perkusja, ale tę ostatnią po 50 latach grania postanowił porzucić i sprzedał miesiąc temu.
Dąbrowski zapewnił, że gwiazda jest dla niego wielkim zaskoczeniem, tak jak nagroda, którą dostał na swoim pierwszym festiwalu w Opolu w 1970 r. za piosenkę "Zielono mi". Żartował też, że jest to dla niego dowód zaufania do jego wokalnych umiejętności.
Do dziś śpiewam dobrze - przekonywał.
Kayah, która swoją gwiazdę odsłoniła po południu, nawet zaśpiewała na opolskim Rynku wraz z pochodzącą ze stolicy polskiej piosenki Iwoną Zasuwą fragment piosenki z płyty wokalistki, która ma się ukazać jesienią. Jak tłumaczyła - by podziękować za gwiazdę najlepiej jak umie.
Zawsze mówiłam, że gwiazdy są tylko na niebie, ale w Opolu można je znaleźć również na bruku - powiedziała i dodała, że jest zawstydzona, iż tak wielu ludzi przyszło na uroczystość.
Odsłonięciu gwiazd towarzyszyły występy Akademickiego Chóru Politechniki Opolskiej pod batutą Ludmiły Wocial-Zawadzkiej, który od sześciu lat przygotowuje oprawę muzyczną uroczystości związanych z Aleją Gwiazd Polskiej Piosenki.
Aleja Gwiazd Polskiej Piosenki w Opolu liczy obecnie 38 gwiazd wmurowanych w deptak na ul. Krakowskiej przed opolskim Ratuszem. Zainicjowana została w 2004 r., a pierwsze z wmurowanych gwiazd poświęcone były Czesławowi Niemenowi i Ewie Demarczyk. Poza nimi gwiazdy w alei mają też
m.in. Marek Grechuta, Maryla Rodowicz, Michał Bajor, Lady Pank, Edyta Górniak czy Basia Trzetrzelewska.
W niedzielę wieczorem w Opolu odbędzie się ostatni, jubileuszowy koncert 50. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej zatytułowany "Opole! Kocham Cię! - Gala Jubileuszowa 50. KFPP w Opolu". Wśród artystów, którzy pojawią sią na gali będą m.in. Tadeusz Woźniak, Stan Borys, Mela Koteluk, Ania Dąbrowska, Irena Santor, Natalia Kukulska czy Alicja Majewska.
PAP/run
fot. www.kayah.pl

Warto poczytać

 1. sportowcy-dla-niepodleglej 21.05.2018

  Promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej”

  W Centrum Prasowym PAP 21 maja odbyła się promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej” wydanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 2. anna-bikont 21.05.2018

  Anna Bikont z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

  "Za poszukiwanie prawdy, za dotykanie spraw najtrudniejszych i prawd niewygodnych. Za podjęcie próby ocalenia biografii Ireny Sendlerowej od manipulacji i zakłamania"

 3. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 4. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 5. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 6. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 7. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 8. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook