Jedynie prawda jest ciekawa


Akwarium w zakonie

18.07.2013

Franciszkańskie akwarium w telewizji.

Pierwsza w Polsce Akwarystyczna Telewizja Internetowa TVaqua.pl pokazała franciszkańskie akwarium w krakowskim seminarium. Wśród najnowszych filmów odcinek ten cieszy się największą oglądalnością.

Kleryk - br. Piotr opowiada o swojej pasji, którą może realizować w zakonie. Na jednym tchu wymienia bogactwo ryb w 240 litrowym zbiorniku: pawie oczka, molinezje, mieczyki, pielęgniczki ramirezy.

Mówi o sprzyjających tam warunkach do rozmnażana się tych ryb, którymi później dzieli się z braćmi z innych klasztorów.
Serwis Akwarystycznej Telewizji Internetowej TVaqua.pl stworzyła grupa fascynatów akwarystyki i podwodnego świata. To miejsce gdzie znajdą się materiały video przedstawiające zagadnienia związane z hodowlą organizmów wodnych w akwariach.
„Mam nadzieję, że każdy akwarysta, ale i nie tylko, znajdzie w Telewizji Akwarystycznej TVaqua.pl coś dla siebie, chcąc poszerzyć kompendium wiedzy oraz zobaczyć ciekawostki” – mówi nam Artur Głupczyk, na co dzień zawodowy operator telewizyjny w Krakowie.

Warto poczytać

 1. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 2. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 3. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 4. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 5. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 6. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

 7. dzien-flagi 02.05.2018

  Dzień Flagi przypomina o szacunku dla symboli narodowych

  Flaga to znak jednoczący Polaków w kraju i za granicą - powiedział PAP rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

 8. karol-borsuk 30.04.2018

  Prof. Karol Borsuk - hodowca zwierzątek

  W 1943 roku prof. Karol Borsuk, specjalista w dziedzinie geometrii, wymyślił grę planszową Hodowla Zwierzątek, której produkcja stała się jego jedynym źródłem utrzymania po tym, jak został zwolniony z uniwersytetu.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook