Jedynie prawda jest ciekawa


93 lata i startuje w maratonie!

07.11.2014

To się nazywa siła woli! Jon Mendes ma 93 lata i startuje w maratonach. Czasem rezygnuje w trakcie, ale się nie poddaje i znowu próbuje.

Amerykanin starta się regularnie pokonywać od 3 do 5 kilometrów w spacerowym tempie. Ma na koncie kilkanaście maratońskich startów. Ostatnie, w których brał udział kończyły się dla niego porażką. W ubiegłorocznej edycji maratonu nowojorskiego Mendes pokonał 10 km i wycofał się z powodu zmęczenia. Tegoroczny start odradzała mu cała rodzina, ale on postawił na swoim i wystartował. Obiecał jednak, że nie będzie szarżował i wycofa się jeśli poczuje brak sił. Zrezygnował z rywalizacji w połowie dystansu. Ale jego dystans i tak robi ogromne wrażenie.

Pytany przez dlaczego uparcie decyduje się na występy w kolejnych maratonach, odpowiada, że równie dobrze mogą pytać go dlaczego codziennie rano wstaje z łóżka

Życiorys Jona Mendesa dowodzi, że nigdy nie bał się on wielkich wyzwań. Był pilotem bombowca podczas II wojny światowej, jest weteranem z Korei. Pod jego okiem pierwsze zawodowe kroki stawiał też późniejszy astronauta John Glenn.

Amerykanin zapowiedział, że tegoroczny występ w nowojorskim maratonie był jego ostatnim. I chyba trzeba mu wierzyć na słowo, bo jego życiowe credo to „wszystkiego używać z umiarem, bez przesady”.

ann/czasnabieganie.pl

[fot: YT]

Warto poczytać

 1. sportowcy-dla-niepodleglej 21.05.2018

  Promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej”

  W Centrum Prasowym PAP 21 maja odbyła się promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej” wydanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 2. anna-bikont 21.05.2018

  Anna Bikont z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

  "Za poszukiwanie prawdy, za dotykanie spraw najtrudniejszych i prawd niewygodnych. Za podjęcie próby ocalenia biografii Ireny Sendlerowej od manipulacji i zakłamania"

 3. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 4. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 5. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 6. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 7. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 8. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook