Jedynie prawda jest ciekawa


6-metrowa choinka już w Białym Domu

23.11.2012

Do Białego Domu przywieziono w piątek ponad 6-metrową choinkę; odebrała ją Pierwsza Dama, Michelle Obama. Światła na bożonarodzeniowym drzewku zostaną uroczyście zapalone podczas tradycyjnej ceremonii 4 grudnia.

Drzewko, tzw. jodła Frasera, przybyło z farmy Peak Farms z górskich terenów w Karolinie Północnej na wozie ciągniętym przez konie. Choinkę "powitała" w Białym Domu Pierwsza Dama Michelle Obama wraz z córkami Malią i Sashą.

Choinka pochodzi z farmy prowadzonej przez Rusty'ego i Beau Estes, która wygrała w tym roku konkurs na świąteczne drzewko do Białego Domu. Stowarzyszenie producentów drzewek bożonarodzeniowych National Christmas Tree Association dostarcza je do Białego Domu na Boże Narodzenie nieprzerwanie od 1966 roku.

Choinka, która stanie w rezydencji wiceprezydenta Joe Bidena, także pochodzi z lasów Karoliny Północnej, stanu, który przoduje w hodowli jodeł.

Przed Kapitolem, gdzie mieści się siedziba Kongresu, stanie natomiast świerk z Kolorado, wysokości ponad 20 metrów.

Z Waszyngtonu Tomasz Zalewski (PAP)
Greg
[fot. PAP/EPA]

Warto poczytać

 1. sportowcy-dla-niepodleglej 21.05.2018

  Promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej”

  W Centrum Prasowym PAP 21 maja odbyła się promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej” wydanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 2. anna-bikont 21.05.2018

  Anna Bikont z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

  "Za poszukiwanie prawdy, za dotykanie spraw najtrudniejszych i prawd niewygodnych. Za podjęcie próby ocalenia biografii Ireny Sendlerowej od manipulacji i zakłamania"

 3. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 4. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 5. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 6. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 7. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 8. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook