Jedynie prawda jest ciekawa


Start w wyborach Polsatu News

05.11.2014

Nie wiedziałem, że niektóre stacje telewizyjne startują w zbliżających się wyborach samorządowych 2014.

Nie wiedziałem, że niektóre stacje telewizyjne startują w zbliżających się wyborach samorządowych 2014. Oglądałem właśnie jednego z kandydatów telewizji Polsat, a ściśle kanału informacyjnego tej stacji – Polsat News. Na czas kampanii wcielił się w rolę dziennikarza. Niedosłyszałem wprawdzie jego nazwiska, ale zainteresowani i on sam będą z pewnością wiedzieli, o kogo mi chodzi. Nie będą, niestety, zadowoleni w pełni z jego zmagań, bo wyraźnie poległ w starciu ze swoim przeciwnikiem. Markiem Lasotą, kandydującym w Krakowie na prezydenta miasta.

Muszę obiektywnie przyznać, że naprawdę starał się jak mógł, był też widać nieźle przygotowany, bo niektóre pytania były ostre niczym „brzytew Oleksego”. Dlatego na miejscu szefów Polsatu, dałbym mu jeszcze jedną szansę. Jest młody i może jeszcze się rozwinie. Przemawia też za nim aparycja. Może to jeszcze nie jest powierzchowność marszałkowska na skalę Radosława Sikorskiego, ale wyraźnie zmierza w tym kierunku. Na mnie osobiście w tej prezencji, oprócz nieskazitelnych manier, jeśli idzie o sposób siedzenia w studyjnym fotelu i śpiewnym tonie głosu, największe wrażenie zrobiły ogromnie duże, czarne oczy – ja już chyba nigdy takich mieć nie będę – które przeszywały Lasotę zimnym spojrzeniem cichego zabójcy.

Trzeba przyznać, że pierwsze pytanie, obliczone było na śmiertelne zranienie przeciwnika i powalenie go na ziemię, zaś pozostałe – na dobijanie i smakowanie jego agonii.

- Jest pan kandydatem niezależnym na prezydenta, ale popiera pana PiS? To chyba zmniejsza pana szanse, bo nie będą głosować na pana zwolennicy Platformy.

- Prezydenta Krakowa będą wybierać jego mieszkańcy, a nie sympatycy tej czy innej partii. Ważne są zamierzenia, jakie chciałbym zrealizować.

- Na przykład, co?

-Większy udział mieszkańców w zarządzaniu miastem.

- Czy zamierza pan zlikwidować smog nad Krakowem?

- To proste – odparł Lasota.

I zaczął wyjaśniać kandydatowi Polsatu, w jaki sposób trzeba zmienić obwodnice krakowską... itd. itp. pytania i odpowiedzi.

Zawiedziony dziennikarz pożegnał dosyć chłodno swego rozmówcę.

Nie jest moją rzeczą podpowiadanie kandydatowi Polsatu. Jednak na jego miejscu nie wahałbym się zapytać na koniec: - Tak pięknie zapowiada pan rożne zmiany, niby korzystne dla Krakowa. Czy pomyślał pan jednak, jak one mogą wpłynąć na codzienność życia Krakowian, dajmy na to, za lat dwieście? I posłuchał, co ma do powiedzenia.    

Autor bloga

JACHOWICZ

Jerzy Jachowicz

Polski dziennikarz, publicysta. Przed 1989 działał w opozycji demokratycznej ("Solidarność"). W latach 1989-2005 był dziennikarzem "Gazety Wyborczej", jednym z prekursorów dziennikarstwa śledczego w Polsce. Zajmował się głównie problematyką przestępczości zorganizowanej i jej powiązań z dawnym aparatem bezpieczeństwa PRL.

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook