Jedynie prawda jest ciekawa


Nowe zakłady w powiecie

12.08.2015

Drodzy mieszkańcy powiatu Gębala Duża, jestem wam winien wyjaśnienia w związku z zaistniałą, niespodziewana sytuacją, która stawia naszych obywateli przed nie łatwym wyborem.

Ten trudny wybór dotyczy właśnie zbliżających się wyborów  na radnych powiatu oraz mnie, czyli burmistrza reprezentującego rządzącą obecnie partię w powiecie - Razem w Budowie.  Obecni radni to w 90 procentach również członkowie RwB.

Moje wyjaśnienie, ma wyjaśnić zaistniałą sytuację i przekonać obywateli naszego powiatu do powierzenia naszej partii kierowanie jego dalszym rozwojem i rozkwitem. Nawet nie powierzenie. Powiedziałbym raczej przedłużenie naszej władzy, przynoszącej tak wiele dobra i pożytku naszym mieszkańcom. Wiem, że was drodzy wyborcy, nie zawiedliśmy. I z tego miejsca mogę zapewnić wszystkich obecnych tutaj w granicach, jak również tych poza granicami, do których dobiega jednakże mój głos, że nie zawiedziemy. To, że zakłady naprawcze  przyczep kempingowych do rowerów, powstaną w sąsiednim powiecie, nie jest naszą winą. – Obiecywaliście! – krzyknął ktoś z tłumu. - To pan się chwalił, że wszystko jest na dobrej drodze! –dorzucił facet stojący blisko sceny. 

– Ma pan rację! – odkrzyknął burmistrz. W naszym powiecie są dobre drogi!  Właściciel zakładów nie chciał wziąć tego pod uwagę.  I to on zawiódł, nie nasza partia. Chcę też wskazać na korzyści dla naszego powiatu, jakie wynikają z braku zakładów, o których mówiłem. Otóż przyczepy kempingowe do rowerów będą u nas w porównaniu do innych powiatów najtańsze, ze względu na koszta transportu. Zakłady te zostaną wybudowane przecież u naszego najbliższego sąsiada.  

Mam jeszcze drugą dobrą wiadomość. Rada powiatu zwróciła uwagę na niskie nagrody kwartalne dla radnych, pracujących ofiarnie na rzecz powiatu. Z własnego doświadczenia wiem, że nagrody i ich wysokość mobilizują do jeszcze bardziej wytężonej pracy. Co to znaczy? To proste.  Radni deklarują, że są gotowi pracować z jeszcze większym zacięciem i wytrwałością.  Głosując na nas i na mnie będziecie mieli pewność, że poświęcimy wszystkie siły  na rzecz jeszcze silniejszego i opływającego w dobra powiatu niż stan obecny.

- A co z zakładami  przyczep?! – krzyknął mężczyzna, który przed chwilą zjawił się na wiecu przedwyborczym. – Mówiłem o tym wcześniej. Niech się wali zakład przyczep campingowych. 

Jeśli wygramy te wybory, obiecuję wprowadzenie w całym powiecie nowych zakładów totalizatora sportowego.


Autor bloga

JACHOWICZ

Jerzy Jachowicz

Polski dziennikarz, publicysta. Przed 1989 działał w opozycji demokratycznej ("Solidarność"). W latach 1989-2005 był dziennikarzem "Gazety Wyborczej", jednym z prekursorów dziennikarstwa śledczego w Polsce. Zajmował się głównie problematyką przestępczości zorganizowanej i jej powiązań z dawnym aparatem bezpieczeństwa PRL.

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook