Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Komorowski z Dukaczewskim skarżą do Trybunału w Strasburgu

03.06.2015

Po 25 latach wolnego, niepodległego państwa nie potrafiliśmy dorobić się godnej zaufania kadry nauczycielskiej.

To przykre, a nawet do pewnego  stopnia przygnębiające. Po 25 latach wolnego, niepodległego państwa nie potrafiliśmy dorobić się kadry nauczycielskiej, której moglibyśmy ze spokojem powierzyć wychowanie młodego pokolenia. To wywołuje też moje obawy,  kiedy i czy w ogóle Polska stanie się jedną z rodzin nowoczesnej Europy, jeżeli nasi nauczyciele nie są w stanie aktywnie włączyć się w nurt przemian obyczajowych, i brać udziału w postępie cywilizacyjnym. Oto jedna z nauczycielek, bodajże na Wybrzeżu, wystąpiła jawnie przeciw Paradzie Równości, świętu radości lesbijek i gejów. A przecież mamy prawo oczekiwać od przygotowanego właściwie do swego zawodu pedagoga, aby zachęcał nasze latorośle do wolnego wyboru swojej płci. Czy może być lepsza okazja, pozwalająca bliżej poznać przedsmak pełnej palety rodzących się, nie do końca uświadomionych potrzeb niż namacalne dotknięcie widoku dorosłych ludzi, korzystających swobodnie z pełni z życia?

 

Ta sama nauczycielka, wyznająca w sferze obyczajowej poglądy średniowiecza, jest sprawczynią wielkiego skandalu politycznego. Opowiedziała się publicznie przeciw nadaniu jej szkole imienia naszego wspaniałego premiera Tadeusza Mazowieckiego. Ileż trzeba mieć w sobie wrogości, a nawet nienawiści, by zakwestionować słuszność takiego wyróżnienia szkoły, powołując się na szkodliwość „grubej kreski”, będącej w istocie wielkim aktem chrześcijańskiego humanitaryzmu i politycznej przenikliwości wielkiego męża stanu.

 

Nie można tak daleko posuniętej ignorancji zwykłej nauczycielki tolerować dłużej, szczególnie wtedy, gdy w jej obronie stanęła dyrektorka szkoły. Kto wie, czy dyrektorka, jako przełożona zwykłej nauczycielki, nie ponosi większej odpowiedzialności. Jeśli obydwie nie zostaną natychmiast wyrzucone ze szkoły wraz z zakazem do końca życia pełnienia zawodu pedagoga, może dojść do jeszcze większych skandali.

 

Wyobrażam sobie, że zatrudnione w innej placówce oświatowej, mogą nie zgodzić się na nadanie kolejnej szkole imienia generała Wojciecha Jaruzelskiego, a gen. Marek Dukaczewski i prezydent Bronisław Komorowski zaskarżą ich decyzję do Trybunału w Strasburgu.                        

Autor bloga

JACHOWICZ

Jerzy Jachowicz

Polski dziennikarz, publicysta. Przed 1989 działał w opozycji demokratycznej ("Solidarność"). W latach 1989-2005 był dziennikarzem "Gazety Wyborczej", jednym z prekursorów dziennikarstwa śledczego w Polsce. Zajmował się głównie problematyką przestępczości zorganizowanej i jej powiązań z dawnym aparatem bezpieczeństwa PRL.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook