Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

 1. 22.03.2017

  Robaczywy owoc w zdegenerowanej Radzie

  Przypadek rzecznika Krajowej Rady Sądownictwa Waldemara Żurka w możliwie najbardziej dosadny sposób dowodzi, jak konieczne jest oczyszczenie środowiska sędziowskiego.

 2. 15.03.2017

  Mętlik Gasiuk-Pihowicz

  Na głupotę nie ma lekarstwa. A już na pewno na głupotę posłanki Nowoczesnej Kamili Gasiuk-Pichowicz.

 3. 09.03.2017

  Na kłopoty Wałęsy najlepszy Niesiołowski

  Współczuję Lechowi Wałęsie. Żali się, że jest bezradny, wyjaśniając, iż nie potrafi znaleźć słów, żeby skomentować wysunięcie Jacka Saryusza-Wolskiego jako kontrkandydata Donalda Tuska na stanowisko szefa Rady Europejskiej.

 4. 02.03.2017

  Giertych przez lornetkę wypatruje swojej szansy w Brukseli

  Przyklejał się przy każdej okazji do Bronisława Komorowskiego, ale ten go kompletne zawiódł, przegrywając z mało znanym przed rozpoczęciem kampanii wyborczej Andrzejem Dudą.

 5. 22.02.2017

  Im wyżej tym gorzej

  Co za kompromitujące postaci przewijają się przed sejmową komisją ds. Amber Gold. Zasłaniający się brakiem pamięci, kręcący prokuratorzy. Płaczliwi, użalający się nad swoim losem sędziowie.

 6. 15.02.2017

  Obrona Platformy w kadłubowym składzie. Na pokaz

  Niepoważni są ci posłowie z Platformy, którzy pojechali do Oświęcimia bronić przed nieprawościami państwa PiS 21-latka.

 7. 10.02.2017

  Państwo bezprawia

  Kolejny, bezprzykładny dowód postawienie się sądu ponad prawem. Instytucja, która powinna świecić przykładem dla wszystkich innych w przestrzeganiu, z pełną premedytacją depcze je sama.

 8. 01.02.2017

  Święta Pomaska i jej patron Lis

  Kiedy czytam relacje z rozmów Tomasza Lisa w Onecie z politykami Platformy oraz zwolennikami tej partii, mam wrażenie, że żyję w absurdalnym świecie.

 9. 25.01.2017

  Nieprzewidywalna Joanna Scheuring-Wielgus

  Mimo całej mojej osobistej sympatii do Joanny Scheuring-Wielgus, odznaczającej się urodą, mądrością i stanowczością, w czasach mojej młodości o kobietach, które zachowywały się podobnie jak to robi dziś posłanka Nowoczesnej z miasta Torunia, mówiono krótko i dosadnie: wariatka.

 10. 18.01.2017

  Schetyna i Petru - dwaj groźni, gdyby nie byli marni, spiskowcy z opozycji

  Nie ma już żadnej wątpliwości, że opozycja w połowie grudnia chciała doprowadzić do wysadzenia w powietrze obecnej władzy. Zamysł nie udał się, bo Kukiz 15 i PSL, dwaj potencjalni uczestnicy spisku zaplanowanego przez Platformę i Nowoczesną, odmówili wzięcia udziału w tym zamachu.

Autor bloga

JACHOWICZ

Jerzy Jachowicz

Polski dziennikarz, publicysta. Przed 1989 działał w opozycji demokratycznej ("Solidarność"). W latach 1989-2005 był dziennikarzem "Gazety Wyborczej", jednym z prekursorów dziennikarstwa śledczego w Polsce. Zajmował się głównie problematyką przestępczości zorganizowanej i jej powiązań z dawnym aparatem bezpieczeństwa PRL.

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook