Jedynie prawda jest ciekawa


Minister skarbu do IPN: Róbta co chceta

21.08.2012

Nie tak dawno Rafał Ziemkiewicz pytał dlaczego ci co oburzali się niezwykle pryncypialnie na „buczenie" na cmentarzu powązkowskim wobec oficjeli Platformy – nie widzą jednocześnie nic złego w sprofanowaniu soboru Zbawiciela przez happenerki z „Pussy Riot”.

Dziś można postawić kolejne pytanie „obrońcom powagi i czci obchodów powstania warszawskiego” z „Gazety Wyborczej”. Czy zaangażujecie się równie gorąco aby pomóc Instytutowi Pamięci Narodowej , który właśnie stracił swoją siedzibę?

Oto Firma Ruch S.A. ogłosiła, że sprzedała budynek przy ul. Towarowej w Warszawie będący dotąd siedzibą centrali IPN i naukowcy tej instytucji lada chwila mogą znaleźć się na bruku.  W poniedziałek prezes Instytutu otrzymał pismo informujące, że firma RUCH S.A. sprzedała zajmowaną przez Centralę IPN nieruchomość przy ul. Towarowej 28 firmie GHN sp. z o.o. Tym samym niemożliwe stało się nabycie tej nieruchomości przez Skarb Państwa.

„W przypadku nierozwiązania tej sytuacji w najbliższym czasie, realne jest niebezpieczeństwo całkowitego sparaliżowania pracy IPN po upływie terminu wypowiedzenia umowy najmu przez nabywcę obiektu, a co za tym idzie uniemożliwienie Instytutowi wykonywania ustawowych obowiązków, w tym także prac świadczonych na rzecz innych organów państwa. Nie jest możliwe przeniesienie części realizowanych w budynku przy ul. Towarowej 28 funkcji (magazyn akt tajnych, bezpieczne systemy teleinformatyczne) do wynajmowanych pomieszczeń - napisał na stronach IPN-u rzecznik Instytutu Andrzej Arseniuk.

Co na to na to minister skarbu? Ten z lodowatą obojętnością odpowiedział, że nie dysponuje na terenie Warszawy nieruchomością odpowiadającą potrzebom IPN.

Ciekawe czy w obronie Instytutu odezwie się generał Zbigniew Ścibor - Rylski? Przecież IPN wiele zrobił dla badania możliwości ścigania zbrodniarzy z dywizji SS Dirlewangera, którzy pacyfikowali Powstanie Warszawskie. A co z prezydentem Komorowskim tak rozkochanym w historii ojczystej? Czy pomoże? IPN po śmierci Janusza Kurtyki Platformersi wpierw wykastrowali a teraz zostawiają Instytut wraz z prezesem Łukaszem Kamińskim samemu  sobie. Wyobrażam sobie radość Lecha Wałęsy, który zawsze lustratorów nie cierpiał. Teraz to on może nielubiany IPN wybuczeć. I jak znam życie nikt się nie oburzy.

Piotr Semka

Autor bloga

Piotr Semka

Polski publicysta i dziennikarz. Prowadził wraz z Jackiem Kurskim program "Refleks". Był współautorem programu "Warto rozmawiać" w TVP.

Najczęściej czytane na blogu

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook