Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Krajowe Biuro Wyborcze – Polska w pigułce

01.04.2015

Raport NIK na temat nieprawidłowości w Krajowym Biurze Wyborczym byłby szokujący… gdyby nie to, że w niczym nie zaskakuje.

Nie ma chyba ludzi zdrowych na umyśle, którzy mieliby wątpliwości co do jakości obsługi wyborów po ostatnich wyborach samorządowych.

Warto przy tym odnotować kolejne złapanie na bredniach i kłamstwach przedstawicieli rządzącej Platformy, którzy zastrzeżenia wobec wyborów samorządowych nazywali na przykład odmętami szaleństwa. Okazuje się, jak już nie raz, że to te pogrążone w szaleństwie oszołomy miały rację. Chyba, że  w odmęty pisowskiego szaleństwa w tej sprawie popadł już nie tylko Leszek Miller, ale nawet wieloletni polityk PO Krzysztof Kwiatkowski i kierowana przez niego państwowa instytucja.

Dlatego właśnie napisałem w tytule, że sprawa KBW to Polska w pigułce – bo łączy dwie okoliczności.

Po pierwsze nieprofesjonalizm, bałagan, co najmniej poważne wątpliwości korupcyjne, albo jak nie korupcję to skandaliczną nieudolność i olewactwo państwowych urzędników (którzy np. potrafili zapłacić za system informatyczny zanim sprawdzili, czy działa).

Ale – i to po drugie – zarazem pokazuje, że nie ma takiego nie profesjonalizmu, bałaganu, wątpliwości korupcyjnych, nieudolności i olewactwa, którego by PO a za nią wiodące media i elity opiniotwórcze nie rzuciły się w ciemno bronić, byle tylko zrobić na złość PiS. Jak PiS wybory krytykowało – to znaczy z definicji, że krytyka wyborów jest szaleństwem. Jeżeli fakty mówią inaczej - tym gorzej dla faktów.

Jedyne co jeszcze może być w tym wszystkim interesujące, to jak długo jeszcze tak prymitywna socjotechnika będzie okazywać się skuteczna w odniesieniu do znaczącej części elektoratu.

Autor bloga

horała

Marcin Horała

Prawnik, politolog, radny miasta Gdyni

Najczęściej czytane na blogu

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook