Jedynie prawda jest ciekawa


Wnerwiająca niezależność

22.05.2012

Podniosły się głosy oburzenia – Jacy niezależni dziennikarze? Jacy niepokorni? Czyli my to kto.

Najlepiej sprzedający się tygodnik w Polsce, który ma cały czas  rynkowe „Wejście Smoka”  - UważamRze, w nagłówku okładki umieścił  sentencje  – Tygodnik autorów niepokornych. Największy w Polsce. Bardziej wnerwić nie można. Najbardziej obruszyły się tuzy propagandy III RP. A co, my jesteśmy uzależnieni i zgięci w pół. Co to za brednie. „W Polsce trzeba mieć odwagę by wyrażać swoje poglądy. Można być za nie znieważonym na ulicy albo i oplutym”.

Któż jest autorem tej płomiennej deklaracji, a  zarazem obiektem złych manier rodaków? Cytat ( ździebko przybliżony) wzięty  z audycji Radia TOK FM, z piątkowego poranka, gdzie areopag gwiazd mediów mainstreamowych,  w składzie: red. Jacek Żakowski, red. Tomasz Lis, polityczna przechrzta Tomasz Wołek i profesor Wiesław Władyka., wytycza aktualnie obowiązujące nurty w jedynie słusznym światopoglądzie. No jak państwo sądzicie, który z tych Czterech Jeźdźców Hipokryzji, doszedł do tak wiekopomnych wniosków.  Jeszcze brawurowo zaczął krzyczeć by bronić kraj przed tymi, którzy chcą go unurzać w … (substancja podobna konsystencją do błota). Tak się rozochocił, że mu kultura puściła. Wypowiedział te ważne myśli współczesnego Redaktora, laureat dziewięciu Wiktorów, w tym jednego Super,  trzykrotny  Dziennikarz Roku, laureat Telekamer i nagrody Kisiela – red. Tomasz Lis. Pewnie w Pałacu prezydenckim już szykują  dla niego Virtuti Militari.

Naprawdę  trzeba być niezwykłej odwagi człowiekiem by za kilkaset (tak na oko) tysięcy miesięcznie, mącić społeczeństwu w głowach, zaśmiecać kioski obrzydliwymi okładkami i podlizując się władzy, dostawać intratne posady. Nie bez powodu Internetowa ksywka redaktora – Liz.  Małżonka tegoż, to taka Emilia Plater naszego prezenterstwa telewizyjnego. Co prawda tylko za głupie 30 tys., ale też trzeba się hartem organizmu wykazać. I gdyby nie ci samozwańcy co to ogłaszają się niezależnymi, niepokornymi, pismaki często za marne grosze, pisowskie sługusy, to nasze dziennikarstwo by kwitło i brylowało piórami, za którymi kryją się umysły lotne i zarówno giętkie jak język propagandy. Czy dziennikarze „mediów pro” są na czyimś pasku? W tym na pokaz niepokornym „UważamRze”, w jednym z wywiadów padło niezwykle poważne oskarżenie, pod adresem red. Lisa. I co? I cisza. Pokorna cisza.

Autor bloga

Makowski-Ryszard

Ryszard Makowski

Satyryk. Kabaret OT.TO, Kabaret „Pod Egidą”. Niegdyś felietonista „Uważam Rze”, obecnie "wSieci". Autorskie płyty - „Pęc ze śmiechu” i „Na ochotnika do psychiatryka”.

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook