Jedynie prawda jest ciekawa


Vivat kochany Król Europy?

14.05.2016

Nareszcie kaczystowska dyktatura pokazuje ludzką twarz. PiS ma zamiar poprzeć Donalda Tuska na następną kadencję, na fotelu Przewodniczącego Rady Europejskiej.

Europoseł Ryszard Czarnecki, zapowiedział, że „Jarosław Kaczyński nie poświęci zasad w imię rewanżu” i PiS nie będzie oponował kandydaturze Donalda Tuska, na druga kadencję w Radzie Europejskiej. A nawet będzie ją wspierał.
Tak że poseł Janusz Wojciechowski nie zostanie pomszczony. Jego staraniom by wejść do Europejskiego Trybunału Obrachunkowego i złapać fuchę nad fuchy, złośliwie szkodziły posłanki PO Róża Thun i Julia Pitera. I to, w jaki perfidny sposób? Po prostu rozpowiadały w Europarlamencie, że on jest z PiS. Tak to skomentował prof. Legutko: „PO od dłuższego czasu lobbuje przeciwko Polsce w UE. Thun i Pitera cechują się niezwykłą antypisowską egzaltacją”
Została złamana święta zasada, że bez względu na krajowe waśnie popieramy Polaków w strukturach Unii. Jednak pomimo to PiS będzie optował by pupilek kanclerz Merkel, mógł co miesiąc po spojrzeniu na konto krzyczeć w euforii „Yes, yes, yes!” albo „Danke libe Angela!” albo zwyczajnie „No i co Polaczki, wy frajerzy! Żyje się!”.

Niby inni prominentni działacze PiS nie są, aż takimi jednoznacznymi apologetami przedłużania kadencji przeciwnikowi politycznemu, ale informacja poszła w świat. Czy ta postawa znalazła uznanie w kręgach opozycyjnych. Ależ skąd! Wprost przeciwnie. Już rozgłaszana jest wszem i wobec teza , że PiS popiera Tuska, bo się boi jego powrotu do kraju. Dostali cykora i tyle. Bo jak król Europy wróci na wiernym Graasiu, jak stanie na czele opozycji, jak przykładowo, co ma w swoim zwyczaju skopie Grzegorza Schetynę, tak że ten przestanie szczerzyć zęby z bilbordów, jak zdetronizuje Petru i Kijowskiego razem wziętych, to i 500+ pisiorom nie pomoże. Czy warto więc było wyrywać się z takimi deklaracjami?

Poza tym dodatkowo w kontekście ogłoszonego z trybuny sejmowej audytu. Ostatecznie rozkradanie budżetu państwa, miało miejsce właśnie za rządów właśnie Donalda Tuska. Czyli co, popieramy jednak wyciąganie ostatnich groszy z kieszeni Polaków? Jest jeszcze taka drobna sprawa, Krzysztof Wyszkowski utrzymuje, że ma dowody na współpracę Donalda Tuska z niemieckim wywiadem i zgłosił zawiadomienie w prokuraturze. Tak, w tej okropnej nadzorowanej osobiście przez Zbigniewa Ziobro. Biorąc pod uwagę, że Kongres Liberalny był ponoć finansowany zza naszej zachodniej granicy, Platformę Obywatelską założyły służby, a nagrana w rządowej willi na Parkowej rozmowa Tusk – Kulczyk jest przedmiotem gry „grupy wiedeńskiej”, to trudno znaleźć lepszego reprezentanta naszych interesów w Europie.

Jest jeszcze rzecz dużego kalibru. Mianowicie katastrofa smoleńska. Jak do niej mogło dojść, jak mogło dojść do tego, że całe śledztwo oddano w ręce Rosji, jak można było pozwolić na bezczeszczenie zwłok, i wreszcie, co oznaczał „żółwik” Tuska z Putinem w dniu tragedii nieopodal miejsca gdzie leżały szczątki Tu – 154M.
Teraz jeszcze ujrzał światło dzienne fakt, że ponoć ambasada polska w Moskwie, wydała Rosjanom, kogoś kto się do nich zwrócił i miał dowody na zamach.
Czy w kontekście tych i wielu innych zdarzeń, naprawdę PiS powinien popierać kogoś pokroju Donalda Tuska, na stanowisku w Brukseli?
Tym bardziej, że w sytuacji, kiedy każdy eurolump używa sobie po nas w parlamencie europejskim, a jego postawa jest niezwykle zachowawcza i mało wyrazista.
Popieranie Tuska i udawanie fajnych ponad wszystko może przynieść PiS tylko straty wizerunkowe, a nam żadnej wymiernej korzyści.

Autor bloga

Makowski-Ryszard

Ryszard Makowski

Satyryk. Kabaret OT.TO, Kabaret „Pod Egidą”. Niegdyś felietonista „Uważam Rze”, obecnie "wSieci". Autorskie płyty - „Pęc ze śmiechu” i „Na ochotnika do psychiatryka”.

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook