Jedynie prawda jest ciekawa


Sondażem go

06.10.2012

Ktoś próbuje odsunąć premiera od władzy. Gdyby żył Sherolck Holmes, wyjaśnił by to metodą dedukcji, a tak skazani jesteśmy na amatorskie domysły.

 PiS – 39%, PO – 33 % i od razu jest zamieszanie.  Do tej pory sondaże uważane były za niewiarygodne. Ten uznano bezapelacyjnie za wiarygodny.  Zwolennicy zmiany radują się niepomiernie, że Polska się budzi. Zwolennicy snu zimowego, też się obudzili i nawet klną na portalach. Słownictwo wprost z Uniwersytetu Jagiellońskiego, na poziomie profesora filozofii  -  „Tusku, k..a, zrób coś! Obiecaj ludziom lody albo co”. To co muszą mówić studenci. Od pewnego czasu podejmowane są próby zblamowania premiera, celem   pozbawienia  go stanowiska. Nie to, żeby nie słusznie.

Paradoksalnie to  nie  opozycja wiedzie w tym prym. Opozycja robi swoje. Może  lepiej niż kiedykolwiek, ale te działania nie miałby większego znaczenia, gdyby nie  tajemnicza niewidzialna ręka.  Czy to nasza czy z importu trudno powiedzieć.  Jeden znajomy radził, że jak żona podejrzewa cię o romans, to trzeba iść w zaparte. Jak pokaże zdjęcia, mów – to fotomontaż. A jak już cię nakryje inflagranti przedstaw się zmyślonym nazwiskiem i udawaj, że to w ogóle nie jesteś ty.

Tak mniej więcej wygląda doktryna pozwalająca utrzymywać się obecnej ekipie przy władzy. I to jeszcze by działało, ale wyraźnie ktoś bruździ. Najpierw taśmy Serafina. Ot, ujrzały same z siebie światło dzienne. Potem pada linia lotnicza OLT, a co za tym idzie Amber Gold. Tyle lat działało, a tu nagle bęc nie wiedzieć czemu.
Okazuje się, że syn premiera jest w to zamieszany. Całkowity przypadek. A ile zdjęć się znajduje.  To samolot ciągną, to siedzą na trybunach.Raczej nikt z opozycji ich nie cykał. Do tego „zaprzyjaźnione” telewizje zamiast przemknąć się nad tymi sprawami i skoncentrować  na kobiecie z brodą z Cejlonu. Wałkują i wałkują  niewygodne tematy.

Przed marszem „Obudź się Polsko” też podgrzewano atmosferę. Nasza niezależna prokuratura wcale nie musiała w tygodniu poprzedzającym marsz, nagłaśniać bulwersującej pomyłki w pochówku legendy Solidarności. Mogła to zrobić w poniedziałek po. Czekał dwa i pół roku, poczekała by i parę dni, ale widać nie chciała czekać.

Notabene, tajemnica obowiązująca rodziny na temat sekcji zwłok to też ciekawy wymóg. Widać jednak te argumenty nie wystarczyły, by przekonać premiera, że może czas złożyć dymisje. Twardy zawodnik. Nie kłamie w żywe oczy i do przodu. Szykuje ekspoze. Co one są warte wiadomo, ale  widać, że nie ustępuje.

W takim razie sięgnięto po broń ostateczną - sondaż.  Temu się  nikt nie oprze.  Chyba, że za chwilę ktoś przełoży wajchę i  PO – 48%, PiS – 19%. Nie, tej wajchy nie da się przełożyć. To wiedzą już wszyscy.

Ciekawe  tylko, czy  znowu specjaliści  wykorzystają sprytnie niezadowolenie społeczne by takie zmiany wprowadzić, żeby nic się nie zmieniło. Ciekawe.

Autor bloga

Makowski-Ryszard

Ryszard Makowski

Satyryk. Kabaret OT.TO, Kabaret „Pod Egidą”. Niegdyś felietonista „Uważam Rze”, obecnie "wSieci". Autorskie płyty - „Pęc ze śmiechu” i „Na ochotnika do psychiatryka”.

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook