Jedynie prawda jest ciekawa


Sejm bez partii nienawiści

22.06.2015

PO robi wszystko, żeby spaść poniżej progu w wyborach parlamentarnych. Szefem sztabu mianowano Marcina Kierwińskiego, a rzecznikiem sztabu - Joannę Muchę. Brawo.

Najnowszy sondaż daje PiS – 34%, PO – 20%, Ruch Pawła Kukiza – 17%. Platformie poparcie spadło o 8% od ostatniego badania przeprowadzonego miesiąc temu.

Zamiast bić na alarm i robić co w ludzkiej mocy, żeby zatrzymać tę niekorzystną tendencję, Platforma zachowuje się całkiem nonszalancko. Desygnowanie bezbarwnego aparatczyka Marcina Kierwińskiego i zblamowaną na stanowisku ministra sportu Joannę Muchę, na dowodzących sztabem wyborczym, zakrawa na kpinę.

Ten duet może zagwarantować wyłącznie katastrofę wyborczą.

Marcin Kierwiński sprawia wrażenie wiecznie nabzdyczonego, jakby z lekka urażonego, ale za to jak coś powie to zupełnie bez głębszego sensu. Taka paplanina zgodna z gorsetem przekazu dnia.  Osobowość pełna polotu żelazka do prasowania.

Natomiast z posłanką Joanną Muchą jest chyba nawet gorzej. Kiedyś była uważana za miss PO. Urody nie straciła, ale niestety przez te lata odzywała się. Do annałów weszła jej sentencja o emerytach, którzy chodzą do lekarza dla rozrywki. Jako ministra sportu, bo tak kazała się tytułować, zasłynęła wypowiedziami o III lidze hokeja, której u nas oczywiście nie ma, próbowała ulokować w ministerstwie swojego fryzjera, no i podarowała lekką ręką organizatorom koncertu Madonny 6 mln złotych.

Czy to są te kompetencje, które skłoniły Ewę Kopacz by powierzyć jej tak ważną kampanię czy może jest to zgodne z  kluczem „psiapsiółkowym”. 

Posłanka Mucha już rozpoczęła swoje tourne po mediach. Już można ją cytować.
  
„Dla mnie Szydło jest osobą bardzo mało kompetentną. Jest etnolożką, która zajmowała się w muzeum organizowaniem szopek bożonarodzeniowych. To osoba, która myli dług publiczny z deficytem budżetowym”

"Każdy mój komplement w stronę Szydło dotyczący jej sprawnego działania to coś, co budzi we mnie strach. Bo im sprawniej będzie wprowadzała w życie hasła PiS, tym bardziej jest to niebezpieczne dla Polski"

Takie to mądrości wynikające z przenikliwej znajomości naszej polityki i oczekiwań elektoratu.

Największym problemem Platformy jest brak rzeczowej analizy klęski Bronisława  Komorowskiego. Zgrubna ocena brzmi tak: nie jest źle, dostał osiem milionów głosów, a przegrał przez to, że był szkalowany w internecie. 

Konkluzja premier Kopacz: zatrudnimy ze 100 hejterów, żeby szaleli w sieci i obsobaczali Kaczora i resztę. Prosta robota.  

Co więcej każdy z członków Platformy ma być aktywnym hejterem. 

Albo premier Kopacz nie rozumie tego słowa, albo prawda jest przerażająca. W ferworze wygadała się, że sianie nienawiści to jest właśnie ta metoda, którą PO stosowało od początku i na którą cały czas stawia. Z tym, że Donald Tusk miał swoich cyngli od przemysłu pogardy, a sam odgrywał eleganckiego i pojednawczego, natomiast Ewie Kopacz wyraźnie brakuje tej cwaności lub puszczają nerwy.

Na konwencji rozpoczynającej walkę PO o parlament w przemówieniu Ewy Kopacz zamiast merytorycznych treści były złośliwości pod adresem Jarosława Kaczyńskiego i Beaty Szydło.
Bila z tego małość i bezradność. 

Całość działań  PO jest podszyte porażką. Tym bardziej, że Polacy wyraźnie mają dosyć tych bezrefleksyjnych kłamców i złodziei i żadne zaklinanie rzeczywistości nie przynosi rezultatów.

Mając na uwadze z jaką prędkością spadało poparcie prezydentowi Komorowskiemu można nawet się pokusić o karkołomną tezę, że Platforma będzie szczęśliwa jak przekroczy próg wyborczy. 

Tej partii, która tyle zła wyrządziła Polsce,  należy się w imię elementarnej sprawiedliwości  wykluczenie z polskiej polityki. 

Autor bloga

Makowski-Ryszard

Ryszard Makowski

Satyryk. Kabaret OT.TO, Kabaret „Pod Egidą”. Niegdyś felietonista „Uważam Rze”, obecnie "wSieci". Autorskie płyty - „Pęc ze śmiechu” i „Na ochotnika do psychiatryka”.

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook