Jedynie prawda jest ciekawa


PSL rulez

30.07.2014

Ludowcy w nicnierobieniu i w ściemnianiu są naprawdę nie wiele gorsi od szefa Rady Ministrów.

Premier przeszedł operację barku i na tydzień oddał Polską prezesowi PSL Januszowi Piechocińskiemu. Ta nominacja choć wymuszona i wakacyjna jest niezwykle spektakularna. To ogromny sukces PSL. Wieczny koalicjant okazał się niezwykle skuteczną partią władzy. Obsadzili dziesiątki tysięcy stanowisk w strukturach państwa, a teraz proszę bardzo i premiera mają. Na tydzień, ale jednak.

Nawet jakby grzyby sypnęły po lasach i prezes Piechociński musiałby wskoczyć w kalosze, by oddać się swojemu umiłowanemu zajęciu czyli poszukiwaniu prawdziwków, to nic. Jest w odwodzie Marek Sawicki, on przejmuje stery. Prezes tylko wpada na konferencję prasową z pełnymi koszami, żeby się pochwalić i dawaj nura w knieje, bo sezon i przepuścić szkoda, a minister rolnictwa, swoim ogromnym spokojem ogarnia wszystko.

Marek Sawicki to jest stara PeeZeeLowska kadra. Zawsze optymistycznie nastawiony, zawsze wie co powiedzieć.
Nie ma, że się wlali, damy radę.

Rosja wstrzymała eksport naszych jabłek, to nic, pan minister oświadcza: „Polscy producenci owoców i warzyw są pierwszą ofiarą sankcji UE wobec Rosji, a embargo na import z Polski to represje polityczne” Minister ma wystąpić do UE o rekompensaty za wycofane z rynku rosyjskiego polskie owoce i warzywa. Roztacza wizje eksportu do Chin, Singapuru i Japonii. No i jest dobrze. Sprawa załatwiona.

Z powodu wykrycia u nas przypadków afrykańskiego pomoru świń u zwierząt hodowlanych Ukraina wydała zakaz wwozu wieprzowiny z Polski. W Polskim Radiu minister powiedział, że sytuacja jest już opanowana. Zapowiedział jednocześnie utylizację trzody chlewnej w gospodarstwach znajdujących się w promieniu 10 km od miejsca wykrycia choroby. I OK.

Akurat teraz prezes Kaczyński wysłał list do premiera Tuska w sprawie rolnictwa. Nie mógł lepiej trafić, akurat władze dzierży PSL i od razu dostał kompetentną odpowiedź. Od kogo? Od samego ministra Sawickiego.

„Czy … na Majdanie myślał Pan Prezes o polskich rolnikach? Czy jednym zdaniem upomniał się Pan Prezes u Ukraińców o zniesienie embarga na polską wołowinę i wieprzowinę?” To próbka stylu. Czyli standardowo wszystkiemu jest winna jak zwykle jedna osoba czyli prezes we własnej osobie.

Pan premier Tusk może spokojnie oddawać się rekonwalescencji.
Ludowcy w nicnierobieniu i w ściemnianiu są naprawdę nie wiele gorsi od szefa Rady Ministrów. 


Autor bloga

Makowski-Ryszard

Ryszard Makowski

Satyryk. Kabaret OT.TO, Kabaret „Pod Egidą”. Niegdyś felietonista „Uważam Rze”, obecnie "wSieci". Autorskie płyty - „Pęc ze śmiechu” i „Na ochotnika do psychiatryka”.

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook