Jedynie prawda jest ciekawa


Nadzieja na prawdę

28.01.2013

Film „Śmierć prezydenta” autorstwa National Geographic jest lekcją współczesnego świata. Rosja pilnuje swojego interesu na wszelkie sposoby. Polska pozostaje bezsilna.

W serii „Katastrofy w przestworzach” ekipa National Geographic zebrała spreparowane przez speców od propagandy kłamstwa na temat rozbitego pod Smoleńskiem rządowego TU – 154M,  dodała trochę fabularyzowanego sosu i mamy „prawdę czasu, prawdę ekranu”.

W świat idzie MAK –owskomillerowska bujda i nie łudźmy się, dla wielu Wietnamczyków czy Holendrów, będzie to wiedza obowiązująca na zawsze. Produkt jest sygnowany znaną i uznaną marką, wyprodukowany w Kanadzie, wolnym kraju, przez firmę o anglosaskiej nazwie Cinefilx. Dla kogoś kto nie ma pojęcia o realiach ( a skąd ma mieć) jest to film obiektywny, bo czemu miałby być inny. A że ta firma prowadzi akurat interesy z Rosjanami…

Emisja filmu jeszcze raz uzmysławia nam, że polskie władzestoją po stronie dokładnie takiej, a nie innej wersji. Zadziwia (a może i nie) brak jakiejkolwiek odgórnej reakcji. Ani premier, ani prezydent nie mają nic do powiedzenia w tej sprawie.

Natomiast symptomatyczne jest, że wbrew oficjalnej propagandzie głoszącej, że sprawa smoleńska interesuje tylko „ciemnogrodzian”, stacja „NationalGeographic”, pobiła swój rekord oglądalności w Polsce. Nadawana wyłącznie w kablówkach i przez satelitę przyciągnęła prawie 2 mln widzów.

Ile z tych osób uznało, że to arcydzieło, a ile zobaczyło w nim perfidną agitkę, stwierdzić trudno. Jednak tylu widzów chcących poświęcić niedzielny wieczór dla tak trudnego tematu, jest sygnałem, że katastrofa smoleńska musi być wyjaśniona.

Do prawdy przybliża nas „Anatomia upadku”, Anity Gargas. Autorzy zgodzili się by przekazać telewizji publicznej ten obraz za symboliczną złotówkę.

Oficjalna „brzozowa” wersja wydarzeń, w tym filmie jest podważona bardzo profesjonalnie. Wypowiedzi świadków dają do myślenia.

Czy oba filmy zostaną pokazane w polskiej telewizji  abonamentowej?

Ponoć są sygnały, że tak.

Znając naszych decydentów z TVP,  „Śmierć prezydenta” o 20:00 po „Wiadomościach”, a „Anatomia upadku” o 1:30 poprzedzony półgodzinną rozmową w studiu z udziałem znanych i lubianych ekspertów.

Jedno jest pewne, przyszło żyć nam w smutnych czasach, gdy obywatele muszą wyręczać instytucje państwowe, by fakty nie zostały całkiem rozmyte przez bezceremonialne łgarstwa.

Nasze  władze zachowują się jak plenipotenci obcych doktryn. Jednak żadne kłamliwe filmiki zrobione pod głośnymi szyldami nie zatrzymają Polaków. Są twórcy i dziennikarze, nie ulegający „imperium zła”, które próbuje się odrodzić jak lord Voldemort.

Może ich filmy nie doczekają się premier światowych, ale prawda o tym tragicznym locie jest potrzebna przede wszystkim nam. 

Ryszard Makowski

Autor bloga

Makowski-Ryszard

Ryszard Makowski

Satyryk. Kabaret OT.TO, Kabaret „Pod Egidą”. Niegdyś felietonista „Uważam Rze”, obecnie "wSieci". Autorskie płyty - „Pęc ze śmiechu” i „Na ochotnika do psychiatryka”.

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook