Jedynie prawda jest ciekawa


Męczeństwo Igora Ostachowicza

27.09.2014

To jednak jest ironia losu. Igor Ostachowicz dbający o wizerunek premiera Tuska i PO, stał się na odchodne z URM symbolem dna moralnego tej szajki dojącej Polskę.

Igora Ostachowicza pozbawiono w brutalny sposób konfitur, które mu się rzetelnie należały, za prace na rzecz ocieplenia wizerunku Donalda Tuska. A praca to była rzeczywiście na miarę czyszczenia stajni Augiasza. Tyle afer, tyle ewidentnie złych rzeczy z zaniechaniem śledztwa smoleńskiego i  zniszczeniem polskich stoczni w pierwszym rzędzie, przykryć medialną woalką nobliwego przywódcy o lekko zagubionym spojrzeniu,  jest z pewnością sztuką  niebywałą.

I tak naprawdę nagroda się za to należała. Nagrody jak wiadomo rozdawane są przez rządzących  w sposób prostacki, ale skuteczny. Doi się bez najmniejszych skrupułów spółkę Skarbu Państwa czyli rozgrabia publiczne fundusze.

Ten sposób działania wszedł w krew ekipie Tuska. Stał się normą, oczywistością, rutynką. Wzmaga ten styl sprawowania władzy  poczucie kompletnej bezkarności. „Skoczyć nam mogą”. Mamy prasę, radio, telewizję, Internet, a jak to nie wystarczy to prokuratura i sądy wiedzą co robić. Eldorado.

I nagle w tym Eldorado noga omsknęła się  jego twórcy. To jest jednak ewidentna niesprawiedliwość by demiurg tego złodziejskiego systemu sam nie mógł z niego skorzystać.

A co najgorsze człowiek cienia Donalda Tuska, dbający przez lata o swoją anonimowość stanął nagle w świetle reflektorów rzucając czarne światło na metody  stosowane  przez Platformę.

Ci ludzie nie zauważyli, że stworzyli potwora, który może ich pożreć. Szastają milionami z budżetu by się bez opamiętania nachapać i zero wyrzutów sumienia, zero refleksji, że może coś jest w tym procederze odrażającego.

Zmuszenie Igora Ostachowicza  by zrezygnował z posady w zarządzie PKN Orlen za ponad 2 mln rocznie, jest przedstawiane jako zdrowy odruch nowej premier.

Nie bądźmy naiwniakami, żaden zdrowy odruch. Strach i panika zmuszają tych troglodytów do dramatycznych ruchów. A ilu „fachowców” mianowanych przez Platformę nadal ssie krew z finansowego krwiobiegu państwa. A ilu jest zabezpieczonych sutymi odprawami jakby zmieniła się władza i musieli by się rozstać z synekurami.

W Platformie wiedzą, że  Igorowi Ostachowiczowi stała się krzywda. Pośpiech był zbędny. Po wyborach samorządowych sprawa by była łatwa do załatwienia.

I tylko skóra cierpnie  jak oni w tym Orlenie dadzą radę sprzedawać benzynę bez doradztwa tak wybitnego fachowca, który by pewnie potrafił wywindować cenę litra na 7.50 zł.

Ryszard Makowski

Autor bloga

Makowski-Ryszard

Ryszard Makowski

Satyryk. Kabaret OT.TO, Kabaret „Pod Egidą”. Niegdyś felietonista „Uważam Rze”, obecnie "wSieci". Autorskie płyty - „Pęc ze śmiechu” i „Na ochotnika do psychiatryka”.

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook