Jedynie prawda jest ciekawa


Kasta nietykalnych kapłanów

25.08.2012

Problem piosenkarki Kory z narkotykami potwierdza, że w Polsce koegzystują dwa równoległe społeczeństwa.

Czy narkotyki są  bardziej szkodliwe niż wódka lub papierosy? Można dyskutować bez efektu do upadłego. Za legalizacją narkotyków przemawia to, że i tak są dostępne i tak są dostępne, a w supermarketach sprzedawano by je w promocyjnych cenach. Brak  na wolnym rynku ogłupiaczy nie jest  przejawem troski o zdrowie społeczeństwa. Gdyby państwo dbało  o zdrowie obywateli  zapewniło by im służbę zdrowia. A ma to kompletnie w nosie. Współczesne „demokracje” pozostawiają narkobiznes, podobnie jak prostytucje przestępcom. Czemu tak jest nie wiadomo. Może światem rządzi mafia, a cała fasada parlamentarno – rządowo - prezydencka, to opium dla ludu?

Nie o tym miał być ten tekst, ale się zboczył.

Ostatnio zrobiło się głośno o marihuanie i piosenkarce Korze.

Z jednej strony nikogo nie  powinno obchodzić nic a nic czy ktoś naprawdę dorosły ma ochotę przypalić sobie zioło czy nie ma. Zerowa szkodliwość czynu. A nawet wprost przeciwnie. Szczęście poszczególnych obywateli składa się na szczęście narodu.

Z drugiej strony jest jednak prawo, zakazujące posiadania narkotyków.

I tu zaczyna się medialny kontredans.

Prawo prawem, ale czy można karać kogoś kto z założenia powinien ponad prawem być, a przynajmniej obok.
Glejt zapewnia mu całkowita i publiczna afirmacja  obecnej władzy?
A  patrząc szerzej nieskazitelna atencja do obozu okrągłostołowego.

Po 1989 roku uformowała się kasta nietykalnych kapłanów.

Politycy, artyści, dziennikarze, biznesmeni, część hierarchii kościelnej  i tacy różni, połączeni przeróżnymi nitkami. Od agenturalnej przeszłości, poprzez cynizm stosowany, karierowiczostwo, pożyteczny idiotyzm, do zwyczajnego wygodnictwa.

Często są to ludzie utalentowani z niekwestionowanymi osiągnięciami.

Muszą trzymać się razem, dlatego „środowisko” stanęło murem słusznej sprawie.  A zestaw iście paradny. Od Muńka Staszczyka po Jerzego Urbana.

Przypadek Kory jest dosyć ciekawy. Akurat cała kasta ma teraz trochę pod górkę w związku z Amber Gold.  Ale tylko trochę. Dadzą sobie oczywiście radę.

A co z Korą? Przecież nie wsadzą jej do więzienia.

Najwyżej pies piosenkarki Ramona, na którego adresowano 60 g marihuany z USA, dostanie miesiąc schroniska dla zwierząt w zawiasach i wszystko.

A kastowcy wypalą sobie skręta lub pociągną single Malta śmiejąc się serdecznie.

Mają z czego.

Autor bloga

Makowski-Ryszard

Ryszard Makowski

Satyryk. Kabaret OT.TO, Kabaret „Pod Egidą”. Niegdyś felietonista „Uważam Rze”, obecnie "wSieci". Autorskie płyty - „Pęc ze śmiechu” i „Na ochotnika do psychiatryka”.

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook