Jedynie prawda jest ciekawa


Ja Tęcza… bez odbioru

05.05.2014

W uliczkach dookoła pl. Zbawiciela, w Warszawie ma się rozumieć, dyskretnie czają się patrole policji. Mieszane - kobieta z mężczyzną. I to jest bez sensu. Wbrew ideologii. Ostentacyjną heteroseksualnością mogą urażać gejów napawających się widokiem odnowionej Tęczy.

Wiadomo, służba nie drużba i patrol dwuosobowy mieszany nie powinien być kojarzony z seksem podczas wypełniania obowiązków. No ale jeśli Tęcza jest kojarzona z „tymi sprawami”, to taki młody, zdrowy patrol damsko - męski automatycznie wywołuje wizje erotyczne, nie ma  wyjścia. Dlatego Komenda Główna powinna zadbać by standardy LGBT były w tym miejscu zachowane: w patrolu albo dwóch panów albo dwie panie.

A w ogóle Tęczy powinni strzec strażacy. Czerwony wóz z załogą zaparkowałby  sobie  z gotową sikawką. Od czasu do czasu  zrosiłby sztuczne kwiaty w ramach ćwiczeń z wysięgnika. Odstraszałoby to prewencyjnie złoczyńców z zapałkami, łypiących konspiracyjnie czy może dałoby się sfajczyć instalację.

I tu dochodzimy do meritum. Wybranie sobie sztucznej Tęczy, podkreślmy SZTUCZNEJ, na symbol, to niesłychanie chybione przedsięwzięcie.

W ten sposób samemu daje się oręż przeciwnikom związków partnerskich. Sztuczny kwiatostan nawet kolorowo tęczowy ma się tak do oryginalnej tęczy,   jak dmuchana lalka z sex - shopu do prawdziwego żywego uczucia.

Tęcza na pl. Zbawiciela ma być symbolem  radosnego i wesołego stylu bycia.  Ale by wszyscy byli barwnie radośni muszą tego pilnować mundurowi w czarnych ponurych uniformach.

Paradoks. Nie jedyny zresztą.

Tęcza w założeniu opowiada z głębi swojego „disainu” o sprawach intymnych i dyskretnych. Natomiast ten obiekt jest nieustannie monitorowany, podglądany, obserwowany. W tej wersji zamiast efemerycznych doznań, biją od niej tuzinkowy  ekshibicjonizm i publiczne wyuzdanie.

A najgorsze, że sztuczne kwiaty tak czy tak  tchną kiczem.

Geje jak się dobrze zastanowią nad całokształtem to wreszcie sami wezmą i podpalą tę, co by tu nie mówić ośmieszającą ich  Tęczę.

Jakby przy okazji wycieli  palmę przy rondzie de Gaulla (nikt jej nie pilnuje) to byłoby w tej Warszawie po prostu normalniej.

A patrole by nadawały meldunki  do centrali: Ja Tęcza, ja Tęcza… znowu nie ma czego pilnować. Bez odbioru.

Ryszard Makowski

Autor bloga

Makowski-Ryszard

Ryszard Makowski

Satyryk. Kabaret OT.TO, Kabaret „Pod Egidą”. Niegdyś felietonista „Uważam Rze”, obecnie "wSieci". Autorskie płyty - „Pęc ze śmiechu” i „Na ochotnika do psychiatryka”.

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook