Jedynie prawda jest ciekawa


Hybrydowi uchodźcy

14.09.2015

Unia Europejska może się rozpaść bez jednego wystrzału, za sprawą pokojowo szturmujących granice muzułmanów. Paradoksalne, ale niewykluczone.


Mechanizmy działania współczesnego świata są bardzo skomplikowane i nagła mobilizacja wyznawców  islamu by zasilić  Europę może mieć różne podłoża. Komu zależy na destabilizowaniu Unii Europejskiej? Ano przede wszystkim Władimirowi Putinowi. Jego atak na Ukrainę utknął (szczęśliwie) w martwym punkcie, a sankcje jakie na niego nałożył zachód muszą być niezmiernie dotkliwe. Jeśli cena baryłki ropy może spaść do 20 $ czyli o około sto dolarów mniej, niż była  przed aneksją Krymu i wysłania „zielonych ludzików” w rejon Donbasu, to gospodarka Rosji oparta na eksporcie surowców poniesie jeszcze  dotkliwsze starty. Jeszcze Związek Radziecki zainteresowany uszczęśliwianiem ludzkości i instalowaniem  najlepszego systemu czyli komunizmu gdzie tylko się dawało, utrzymywał ścisłe kontakty ze światem arabskim. W Polsce będącej sojusznikiem ZSRR w siedemdziesiątych latach roiło się od młodych Arabów. W studenckim klubie „Remont”, dziewczyny oferujące im swe wdzięki nazywano „Arabeskami”. Potem się okazało, że ci „studenci” przechodzili u nas szkolenie terrorystyczne.
Gdy teraz widzę „uchodźców”, z których znamienity procent stanowią dorodni mężczyźni w wieku poborowym, trudno odgonić myśli, że może ktoś zorganizował inwazję na Europę.
Tym kimś mogą być  bez wątpienia Moskale, dybiący na niepodległość ościennych państw od kilkuset lat.  Dla nich rozgardiasz osłabiający Europę jest wspaniałą nowiną. Ostatnio ich zaangażowanie w Syrii zdecydowanie się zwiększyło i są sygnały o militarnej obecności „Czerwonej Armii”, tamże.

Współczesna Europa jest całkowicie nieprzygotowana na tego typu zagrożenie. Rozleniwione i syte „pięknoduchy” zasiadające w gremiach zarządzających, bzdurnie utożsamiający  wszelkie dewiacje z prawem jednostki do wolości, nie potrafią odróżnić pomocy humanitarnej, od poddania się przymusowi goszczenia przybyszów, dla których świat chrześcijański jest odwiecznym wrogiem.

Strefa Schengen jest przez niektóre państwa chyba źle interpretowana. Jest to możliwość poruszania się w jej obszarze dla mieszkańców Europy, a nie dla każdego, kto ma akurat ochotą się tu szwendać. Zewnętrzna granice Schengen powinny być szczelne jak  niegdyś granica NRD, a obecnie granica Kanadyjsko – Amerykańska, której przekraczanie nie należy do przyjemności.

Na lotniskach przeprowadza się ścisłe kontrole. Opakowanie powyżej 100 g jest rekwirowany, pasek trzeba zdjąć i buty, żeby przejść przez bramkę, a w tym samym czasie granice przekraczają tysiące obywateli spoza Unii, często bez dokumentów i z niewiadomą zawartością plecaków.

To co obserwujemy obecnie, czyli bezceremonialne wdzieranie się świata islamskiego do Europy, można uznać za agresję, a nawet wojnę hybrydową i nie ma w tym żadnej przesady.


Wojny hybrydowe, to wynalazek XXI w i co tu dużo mówić są sporym zaskoczeniem i sporą niewiadomą, a stosowane metody na tyle podstępne i niestandardowe, że trudno je od razu rozpoznać. Ostatecznie proceder przerzutu ludzi jest doskonale (wypadki zatonięć pontonów wkalkulowane) koordynowany przez grupy przestępcze.

Miejmy nadzieję, że przywódcy  Niemiec, Francji i Wielkie Brytanii, opamiętają się, skończą  pogróżki pod adresem tych, którzy nie dlatego, nie chcą uchodźców na swym terenie, że  są ludźmi bez serca, tylko odczytują związane z tym niebezpieczeństwo.

Utrzymanie jedności Europy jest konieczne, natomiast czy gwarantuje to przyjęcie czy nie przyjęcie uchodźców, to problem do wnikliwego rozważenia.

Przyszły czasy, kiedy potrzebujemy przywódców z prawdziwego zdarzenia. Prezydenta już szczęśliwe mamy.  Pożegnać jak najszybciej  „psiapsiółkową” zbieraninę i słomianego „Króla Europy” i z pewnością damy radę wybrnąć z tej groźnej sytuacji.

Autor bloga

Makowski-Ryszard

Ryszard Makowski

Satyryk. Kabaret OT.TO, Kabaret „Pod Egidą”. Niegdyś felietonista „Uważam Rze”, obecnie "wSieci". Autorskie płyty - „Pęc ze śmiechu” i „Na ochotnika do psychiatryka”.

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook