Jedynie prawda jest ciekawa


Skorzystajmy z naszych praw

29.01.2013

Gość Niedzielny poinformował o bardzo ciekawej inicjatywie. 18 października 2011 r. Europejski Trybunał Sprawiedliwości orzekł, że życie człowieka zaczyna się od chwili zapłodnienia i embrion ludzki od samego początku wymaga szacunku i ma swoją godność.

Według Trybunału „Zapłodnienie jest początkiem życia ludzkiego i w imię ludzkiej godności wyklucza możliwość jakiejkolwiek procedury, która zakłada niszczenie ludzkiego embrionu lub tego wymaga.”

Opierając się na tym wyjątkowo rozsądnym orzeczeniu ETS powstała inicjatywa „Jeden z nas”, która obejmuje 25 krajów członkowskich i ma na celu zablokowanie finansowania przez UE  i jej instytucje działań implikujących niszczenie ludzkich embrionów. Inicjatywa wymaga poparcia przez co najmniej milion mieszkańców UE z co  najmniej 7 krajów członkowskich. Akcja musi skończyć się 11 maja 2013 r. Według Gościa Niedzielnego inicjatywę wspiera papież Benedykt XVI i także zamierza złożyć pod nią podpis.

Podpisy są zbierane także w Polsce pod adresem: www.jedenznas.eu .

Skoro UE stworzyła mechanizmy pozwalające swoim mieszkańcom mieszkańcom na wpływanie na jej oblicze, to warto spróbować wyrwać ją z rąk politycznie poprawnych eurokratów najchętniej realizujących różnego rodzaju lewackie utopie…

Spróbujmy się policzyć, pokazać, że Europa ma też inne – katolickie i chrześcijańskie oblicze, oblicze, w którym tradycyjne wartości i 10 przykazań też mają znaczenie.

Jest to przecież część dziedzictwa, z którego w żaden sposób nie powinniśmy rezygnować.

Paweł Pelc

29 stycznia 2012 r.

www.pawelpelc.pl

Autor bloga

pelc pawel

Paweł Pelc

Radca prawny, Kancelaria Radcy Prawnego Pawła Pelca, wiceprezes Agencji Ratingu Społecznego

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook