Jedynie prawda jest ciekawa


Lewicowe aberracje ONZ

18.10.2015

Okazuje się, że Komitet Praw Dziecka ONZ nie ustąpił i nie przyjął polskich wyjaśnień w sprawie tzw. „Okien życia”.

Zdaniem Komitetu „Okna życia” naruszają prawo dziecka do tożsamości, a zatem są niezgodne z Konwencją o prawach dziecka. Czyli – de facto, w ocenie zaślepionego polityczną poprawnością Komitetu Praw Dziecka ONZ ważniejsze od prawa do życia jest prawo do tożsamości i w razie kolizji tych dwu praw należy przyznać pierwszeństwo prawu do tożsamości. Oczywiście Komitet nie stawia tej tezy wprost. W raporcie jest mowa o wzmocnieniu i promowaniu alternatywnych rozwiązań oraz zakazaniu korzystania z „Okien życia”. Jest to typowa pokusa przed którą stają kolejne lewackie ideologie – oparcie rozumowania na pewnym utopijnym założeniu i jeżeli rzeczywistość nie pasuje do tego założenia – to tym gorzej dla rzeczywistości.

Nikt oczywiście nie będzie twierdził, że „Okno życia” jest optymalnym rozwiązaniem. Dla dziecka zawsze najlepsze jest by wychowywało się w normalnej rodzinie. Niestety, jak pokazuje praktyka zdarzają się przypadki, zawsze dramatyczne, w których matka decyduje się na porzucenie swojego dziecka. Nie budzi wątpliwości, że działania społeczeństwa i państwa powinny koncentrować się na zapobieganiu takim sytuacjom i umożliwieniu rodzicom wychowania dziecka. Stąd tak ważne są wszelkie narzędzia polityki prorodzinnej i wsparcia dla rodziny, ale także mechanizmy umożliwiające zrzeczenie się w skrajnych przypadkach praw rodzicielskich i adopcję takich dzieci. Nie znaczy to jednak, że nie należy się troszczyć także o dzieci, których rodzice lub matki są gotowe do dużo bardziej radykalnych działań i rozważają porzucenie swojego dziecka. W takim przypadku istnienie „Okien życia” jest szansą na uratowanie ludzkich istnień. 

Prawo do tożsamości jest prawem bardzo ważnym, ale nie jest ono prawem absolutnym – pierwszeństwo przed nim ma prawo do życia – i obronie tego życia służą właśnie „Okna życia”.

Przykład oceny „Okien życia” dobrze pokazuje, czego możemy się spodziewać jak zaczną być dokonywane oceny realizacji przez Polskę tak zwanej konwencji antyprzemocowej, ratyfikowanej przez poprzedniego prezydenta Bronisława Komorowskiego mimo sprzeciwu znacznej części społeczeństwa. 


18.10.2015 r.

Autor bloga

pelc pawel

Paweł Pelc

Radca prawny, Kancelaria Radcy Prawnego Pawła Pelca, wiceprezes Agencji Ratingu Społecznego

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook