Jedynie prawda jest ciekawa


Uważam, że

02.12.2012

ZG SDP powinien autorytatywnie i merytorycznie wyjaśnić Rodakom, dlaczego może istnieć publiczna telewizja i publiczne radio, ale nie może istnieć publiczna gazeta.

Na marginesie protestu Zarządu Głównego mojego macierzystego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich oraz w ramach wolności słowa – uważam, że:
- legalny właściciel gazety ma prawo robić z nią co mu się żywnie podoba (łącznie z jej zamknięciem/likwidacją).
- minister Skarbu Państwa powinien ujawnić wszystkie (skrywane dotychczas przed opinią publiczną) szczegóły kolejnych historycznych sprzedaży spółki „Presspublica”, która w 1991 roku była w 100% własnością polskiego państwa.
- ZG SDP powinien autorytatywnie i merytorycznie wyjaśnić Rodakom, dlaczego może istnieć publiczna telewizja i publiczne radio, ale nie może istnieć publiczna gazeta.

Stanisław Remuszko

Autor bloga

remuszko

Stanisław Remuszko

dziennikarz, autor książki "Gazeta Wyborcza. Początki i okolice". „...jako naoczny świadek wydarzeń napisałem wysoce krytyczną, dokumentalno-publicystyczną książkę o Agorze, "Gazecie Wyborczej", Michniku i okolicach, w której wielokrotnie i expressis verbis oskarżyłem to towarzystwo nie o jakieś duperele, lecz o konkretne czyny obrzydliwe moralnie…”

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook