Jedynie prawda jest ciekawa


Remuszko kontra Polska

15.07.2013

Sprzedało się 20 000 egzemplarzy, lecz nadal jest to najbardziej zamilczana książka III RP. W żadnym z mediów głównego nurtu (prasa, radio, telewizja) nigdy przez te 10 lat nie ukazało się na jej temat nic. Nie, żeby jakaś recenzja (miażdżąca lub przychylna). Powtarzam: nigdy nic. Ani jedno informacyjne zdanie!

Wskutek ludzkiej bezinteresownej życzliwości (dzięki!!!) właśnie dowiedziałem się od szefa Fundacji Helsińskiej pana Artura Bodnara, że jutro, we wtorek 16 lipca 2013, Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu - po czterech latach zastanawiania się - ogłosi wyrok w sprawie Remuszko przeciwko Polsce!

14 lat temu wydałem - jako naoczny świadek i uczestnik wydarzeń - książkę o "Gazecie Wyborczej", która do dziś (!) pozostaje JEDYNĄ w Bibliotece Narodowej pozycją na temat narodzin Agory.

10 lat temu wyszło drugie wydanie tego tomiku, i  wtedy chciałem dać zwykły płatny inserat treści następującej:

"To jest przykra lektura dla przyjaciół Adama Michnika..."

Prawda o "Gazecie Wyborczej". Nieznane dokumenty. Świadkowie. Pierwszą w Polsce, Europie i na świecie książkę o "Gazecie Wyborczej" i jej środowisku napisał Stanisław Remuszko - niegdyś publicysta "GW", od lat dziennikarz niezależny

"Czy masz blade pojęcie, skąd wziął się majątek Agory?"

informacje i zamówienia: www.remuszko.pl

Jednak, ku mojemu kompletnemu zaskoczeniu, druku powyższego niewinnego ogłoszenia odmówiły jak jeden mąż: "Gazeta Polska" i "Dziennik Zachodni", "Rzeczpospolita" i "Wprost", "Nasz Dziennik" i "Polityka" oraz "Metropol", "Newsweek" i "Życie Warszawy". Wówczas złożyłem w warszawskim Sądzie Okręgowym dziewięć (identycznych co do kropki!) pozwów przeciw w.w. redakcjom, domagając się sadowego nakazu druku. Doszło w końcu do siedmiu procesów. Po przejściu przez wszystkie instancje (i upływie 10 lat...), stan meczu Remuszko - reszta świata wynosi prawomocne 3:3, a kto w tym sporze ma rację - jutro oficjalnie ogłosi Trybunał w Strasburgu.

Moja książka miała do tej pory trzy wydania i rozeszła się w liczbie 20 000 egzemplarzy (wedle deklaracji podatkowych) - ale tylko i wyłącznie dzięki internetowej poczcie pantoflowej. Nadal jest to najbardziej zamilczana książka III RP: w żadnym z mediów głównego nurtu (prasa, radio, telewizja) nigdy przez te 10 lat nie ukazało się na jej temat nic. Nie żeby jakaś recenzja, miażdżąca lub przychylna. Powtarzam: nic. Ani jedno informacyjne zdanie o istnieniu tej książki!

Adam Michnik i jego mecenas Piotr Rogowski pozwali do tej pory do sądu kilkanaście sławnych osób za wypowiedzi o Michniku, "Gazecie Wyborczej" i Agorze. Spis tych osób i tych procesów łatwo znaleźć w internecie. Dziwnym trafem, nie ma wśród nich Stanisława Remuszki. Czemu?

Oto wyjaśnienie-przypuszczenie, zamieszczone przeze mnie na mojej stronie internetowej:

Gdyby tam był nie to, że fałsz, ale cień cienia fałszu, wówczas dawno zgniłbym w więzieniu lub poszedł z torbami wskutek sprawiedliwych wyroków niezależnej judykatury wydanych na procesowy wniosek redaktora Michnika i mecenasa Rogowskiego (jego prawniczych antenatów)...

Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem. Do jutra!

Stanisław Remuszko   

Autor bloga

remuszko

Stanisław Remuszko

dziennikarz, autor książki "Gazeta Wyborcza. Początki i okolice". „...jako naoczny świadek wydarzeń napisałem wysoce krytyczną, dokumentalno-publicystyczną książkę o Agorze, "Gazecie Wyborczej", Michniku i okolicach, w której wielokrotnie i expressis verbis oskarżyłem to towarzystwo nie o jakieś duperele, lecz o konkretne czyny obrzydliwe moralnie…”

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook