Jedynie prawda jest ciekawa


Polatom

08.08.2014

"Tak" czy "nie"?

Jeśli mierzyć wartość felietonu (komentarza) liczbą liter, znaków interpunkcyjnych oraz odstępów między wyrazami, to dzisiejszy mój blogowy wpis jest niewiele wart.

Jeśli jednak tę wartość mierzyć merytoryczną rangą poruszonej kwestii, to, być może, jest to najważniejszy z moich dotychczasowych wpisów. Oto on:

Czy na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej znajduje się broń jądrowa? Choć jeden atomowy ładunek? Bomba, mina, pocisk, rakieta? Nie proszę o ewentualną liczbę ani lokalizację, tylko o odpowiedź generalną: "tak" - "nie".

Uważam, że jako obywatel mam prawo to wiedzieć. To powinna być, moim zdaniem, informacja publiczna (art. 61 Konstytucji RP).

Autor bloga

remuszko

Stanisław Remuszko

dziennikarz, autor książki "Gazeta Wyborcza. Początki i okolice". „...jako naoczny świadek wydarzeń napisałem wysoce krytyczną, dokumentalno-publicystyczną książkę o Agorze, "Gazecie Wyborczej", Michniku i okolicach, w której wielokrotnie i expressis verbis oskarżyłem to towarzystwo nie o jakieś duperele, lecz o konkretne czyny obrzydliwe moralnie…”

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook