Jedynie prawda jest ciekawa


Pierwszy krok

24.12.2012

Drogi Jarku, Szanowny Panie Donaldzie, wierzę, że wybaczą Panowie tę poufałość człowiekowi, który od Was obu jest starszy i bardzo kocha swoją Ojczyznę.

Polska, 24 grudnia 2012, 11:00

Drogi Jarku, Szanowny Panie Donaldzie,

Wierzę, że wybaczą Panowie tę poufałość człowiekowi, który od Was obu jest starszy i bardzo kocha swoją Ojczyznę. 

Dziś, w Wigilię, nadarza się wyjątkowa okazja, aby Panowie zdobyli się na wielki gest: spotkali się, uścisnęli sobie dłonie, przełamali się opłatkiem oraz złożyli – sobie i Polsce – dobre życzenia. Uważam, że dla milionów Rodaków byłby to piękny patriotyczny i chrześcijański znak nadziei, że wojna polsko-polska może zmierzać ku końcowi, że zostanie zastąpiona pokojową polityczną rywalizacją.

Nie jest ważne, czy Donald Tusk przyjedzie do Jarosława Kaczyńskiego, czy na odwrót. Jest ważne, że o tym spotkaniu  porozmawiają przy wigilijnej kolacji wszyscy Polacy. Życzę Panom dość siły i odwagi, aby uczynić ten trudny krok.

Z głębokim respektem

Stanisław Remuszko

Autor bloga

remuszko

Stanisław Remuszko

dziennikarz, autor książki "Gazeta Wyborcza. Początki i okolice". „...jako naoczny świadek wydarzeń napisałem wysoce krytyczną, dokumentalno-publicystyczną książkę o Agorze, "Gazecie Wyborczej", Michniku i okolicach, w której wielokrotnie i expressis verbis oskarżyłem to towarzystwo nie o jakieś duperele, lecz o konkretne czyny obrzydliwe moralnie…”

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook