Rozrywka

TVN chce ruszyć z własną tele-szkołą

Grupa TVN ma zamiar zrobić konkurencję TVP i wystartować z własnym blokiem edukacyjnym. Od początku pojawiły się kontrowersje.

Jak informuje TVP Info projekt TVNu ma nosić nazwę Korki.tv. Będzie emitowany na antenie kanału telewizyjnego Metro.

W wypadku programów emitowanych przez TVP kontrowersje budził dobór prowadzących. Dla wielu nauczycieli tele-lekcje były bowiem pierwszym w życiu kontaktem z telewizyjnymi kamerami i często zjadała ich trema. W wypadku TVNowskiego odpowiednika problem leży gdzie indziej. Według dziennikarzy TVP Info pedagodzy, którzy poprowadzą te lekcje, w swoich mediach społecznościowych promowali aborcję, LGBT oraz antyrządowe protesty.

Na rozsyłanej do potencjalnych sponsorów ofercie TVN powołał się ponadto na patronat Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jak poinformował szef KPRM Michał Dworczyk stacja nigdy takiego patronatu ani zgody na wykorzystanie logotypu nie otrzymała. Co więcej nikt w urzędzie nie wiedział nic o osobach, które będą tworzyć ten projekt. Po wystosowaniu do Grupy TVN pisma KPRM otrzymała przeprosiny i zapewnienie, że ich logo zniknie z materiałów promocyjnych.

Źródło: TVP Info Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij