Kraj

Zdewastowano kolejny kościół

Po raz kolejny ofiarą wandali padła świątynia katolicka. Tym razem w Koninie.

Zdarzenie miało miejsce w nocy 8 lutego w kościele św. Maksymiliana Kolbego w Koninie. Dokładny przebieg zdarzenia na razie jest ustalany, ale z monitoringu wiadomo, że ubrany w prawdopodobnie piżamę sprawca dostał się do jednej z kościelnych kaplic. Następnie trzymając w rękach krucyfiks zaatakował tablicę i wybił szyby. Straty wyceniono na 5 tysięcy złotych.

Policja obecnie poszukuje sprawcy. Jak poinformował Sebastian Wiśniewski z komendy miejskiej w Koninie postępowanie jest prowadzone pod kątem uszkodzenia mienia. Policjant dodał też, że sprawca zrobił to umyślnie.

Nie jest to niestety pierwszy taki przypadek. Kościół padł ofiarą wandali już w grudniu 2018 i następnie w czerwcu 2019 roku. Wybito wtedy szyby i uszkodzono pomnik świętego. Za oba te ataki odpowiadał ten sam 22-latek.

„Kolejny akt wandalizmu w Koninie budzi we mnie ogromne wzburzenie. Tym bardziej, że ponownie wandale wybrali za cel nasz kościół parafialny pw. św. Maksymiliana Kolbe” – napisał na Twitterze zastępca prezydenta Konina Witold Nowak – „Kiedy nadejdzie opamiętanie?!”

Źródło: Radio Poznań, lm.pl Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij