Gospodarka

“Solidarność” chce zaostrzenia ustawy o handlu w niedzielę

Solidarność chce dalszego ograniczenia handlu w niedzielę. Nie podoba im się obchodzenie prawa przez sklepy będące placówkami pocztowymi.

W 2020 roku ustawa o handlu w niedzielę weszła w kolejną fazę. Handlowych będzie zaledwie 7 niedziel – dwie kolejne przed Bożym Narodzeniem, jedna przed Wielkanocą oraz ostatnie niedziele stycznia, kwietnia, czerwca oraz sierpnia.

Jednym z wyjątków od tego zakazu są sklepy, które równocześnie pełnią funkcję placówek pocztowych. Mogą prowadzić handel w niedzielę nawet jeśli działalność pocztowa jest poboczna. Obchodzenie w ten sposób ustawy nie spodobało się przedstawicielom Solidarności.

„Przed świętami wystosowaliśmy pismo do szefa klubu PiS, pana marszałka Ryszarda Terleckiego, oraz do minister rodziny” – poinformował Super Express przewodniczący Rady Krajowej Sekcji Pracowników Handlu NSZZ „Solidarność” Alfred Bujara – „Apelujemy o to, by jak najszybciej znowelizować ustawę. Uważamy, że obchodzenie prawa przez niektóre sieci jest niebezpieczne, worek się rozsypał i może to skutkować tym, że ustawa będzie jeszcze bardziej dziurawa”.

Związkowcy zapewniają, że nie chodzi im o to, żeby „pozamykać wszystkie Żabki na cztery spusty”. Podkreślają, że sklepy te będą mogły handlować w niedzielę na takich samych zasadach jak inne – jeśli za ladą stanie ich właściciel. „Warunki będą takie same dla wszystkich” – twierdzą.

Źródło: PAP Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij